אחר הצהריים הייתה אמורה להתקיים פגישה בין יו"ר ההסתדרות עופר עיני לשר התחבורה ישראל כץ. מטרת הפגישה הייתה לקדם את המו"מ בין משרד התחבורה לעובדי רכבת ישראל בנושא רכישת שירותים במיקור חוץ, סביבו שבתו העובדים השבוע. עם זאת, ההחלטה של כץ לחתום על העסקה טרם הפגישה - גרמה לפיצוץ המשא ומתן.

על ההחלטה שמע עיני הזועם מאמצעי התקשורת כאשר הגיע לפגישה. "דקה לפני שנכנסתי לפגישה עם ישראל כץ, הודיעו לי העיתונאים שהוא מתכוון לחתום על הסכם מיקור חוץ בין אם יהיה הסכם ובין אם לאו - זהו לא ניהול מו"מ בתום לב", טען יו"ר ההסתדרות.

"במקום לשבת בצורה אמיתית ולנסות להגיע להסכמות שיאפשרו את הפיכת הרכבת לטובה יותר, אולטימטום כזה לא יכול להתקיים. מבחינתו של שר התחבורה המו"מ כלל לא משנה והסוגיה הוכרעה. יצאתי מיד מהדיון, לחצתי לו יד והודעתי לו שבהחלטה הזו - הוא יצר משבר", סיכם עיני.

שר התחבורה ישראל כץ הגיב לטענות של עיני. "השביתה האחרונה ברכבת הייתה פראית. מדובר בשביתה שחרגה מהכללים גם ביחס לחברות אחרות שעובדות כאן ומבצעות דברים חשובים לא פחות. הייתה כאן תופעה, לראשונה מזה הרבה זמן, של אי כיבוד צווי בית משפט. אני כשר אמור להרחיב את פעילותה בקנה מידה שלא נראה כאן ולהיערך להפעלת החברה בצורה טובה היום ובעתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק