מי אמר שאנחנו צפויים לחורף שחון במיוחד? הבוקר בשעה 8:00 נפתח אתר הסקי בחרמון לגולשים ולחובבי שלג ברחבי הארץ, ולראשונה מזה ארבע שנים - כבר בחודש דצמבר ולא רק בינואר. על פי הפרסומים הבוקר בעיתון TheMarker, עלו מחירי הכניסה לאתר ב-7% בממוצע. מאתר החרמון אנו משדרים הבוקר בשידור חי, באתר האינטרנט של חדשות 2.

מנהלי האתר ציפו למספר רב של מבקרים, וכצפוי, עם פתיחת האתר הישראלים החלו לנהור למקום. מטיילים שהגיעו למקום מדווחים על פקק ענק שנוצר מחוץ לאתר. עם זאת, במשטרה קראו לציבור הנהגים להימנע מלהגיע לאתר בכביש 999 (נווה אטיב), בו נרשמים משעות הבוקר המוקדמות עומסי תנועה. המשטרה ממליצה להיעזר בכביש 98 (מסעדה-מג'דל שמס) על מנת להגיע לאתר, ומזהירה את הנהגים שלא לרדת לשבילים לא מורשים משום שבאזור קיימים שדות מוקשים.

לא הרבה אנשים בחרמון זוכרים מתי ירדו בתקופה האחרונה כמויות כה רבות של שלגים בהר. אתמול הגיע גובה השלג עד למטר וחצי ברכבל העליון ול-80 סנטימטרים ברכבל התחתון. בשנה שעברה היו רק יומיים של שלג ועונת הסקי נמשכה שישה ימים בלבד. עם זאת, בחרמון צופים כי העונה הנוכחית תהיה טובה יותר.

מי שיבחר לנצל את הימים המושלגים כדי לבקר באתר הסקי, יצטרך לשלם 49 שקלים לכרטיס כניסה למבוגר (45 בשנה שעברה), 44 שקלים לילד (40 בשנה שעברה), 245 שקלים ל"סקי-פס" יומי (235 בשנה שעברה) ו-348 שקלים למשפחה עם זוג הורים וזוג ילדים (320 בשנה שעברה).

נזכיר כי למרות שהחרמון הוא לא אחד מאתרי הסקי הנחשבים בעולם, יש בו כ-50 קילומטרים של מסלולי סקי והוא יכול להכיל עד כ-2,500 אנשים בו זמנית. בחורף שעבר נפתח אף במקום מתחם "סנובורד" למקצוענים, עם מקפצות באורך של כ-500 מטרים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק