מסמכים פרטיים, הסכמי גירושין והרבה "כביסה מלוכלכת" שזרוקה בכניסה לבית הדין הרבני בירושלים, שעובר בימים אלה ממשכנו ההיסטורי במרכז העיר למבנה חדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ד', שעובר במקום לעתים תכופות, נדהם לגלות את ערימות הנייר: "יש שם כל כך הרבה מסמכים, מכל מיני סוגים וזאת פשוט הפקרות הדרך שבה הם זרוקים; כל אחד יכול להיכנס, לקרוא, לקחת, יש כאן פרטים אינטימיים מתוך אולמות המשפט".

מסמך נוסף, חלק מאותם אלפים, הוא תובענה בעניין רכוש בין שני זוג, כאשר פרטיהם חשופים, כולל כתובתם ועל כך שהנתבע עדיין לא סיפק את הגט הרצוי לאישה. "הנתבע עומד במרדו מול כל החלטות בין הדין וממשיך לעגן את אשתו", נכתב במסמך, "התובעת תבקש מבין הדין לחייב את הנתבע לשלם לתובעת 246,612 ש"ח".

וכך, הכל גלוי, כל אחד יכול להיכנס ולחטט כאוות נפשו. בקשות לגירושין או שלום בית, פרטים אינטימיים על חיי הזוגות העוברים בשערי בין הדין, המשברים, הכינויים מביכים אחד לשני והרבה מאד "כביסה מלוכלכת" שאף אחד לא חשב שתהיה חשופה לעיני כל.

לטענת ד', מדובר במחדל שמציב גם בעיה ביטחונית לא פשוטה. "אנו רואים כאן כניסה ויציאה של הפועלים העוסקים בפינוי המבנה והדבר גורם לכך שכל אחד כמעט, יכול להיכנס ללא בידוק, אפילו ללא שאלה למעשיו, אל מקום שבו מאות בני אדם עוברים ביום, בהם גם הרבנים הראשיים לישראל המתפקדים כאבות בית הדין הרבני לסירוגין נמצאים", מזכיר ד'.

לדבריו, "רק לפני מספר חודשים אירע פה מקרה של אדם שהתבצר בבית הדין והצליח לברוח, מי יודע מה יכול לקרות אם מישהו ייכנס לכאן עם כלי נשק?"

מבית הדין הרבני נמסר בתגובה כי "בית הדין בירושלים עובר בימים אלו לכתובת חדשה, כאשר הליך ההעברה נמצא תחת פיקוח ובקרה".