תינוק כבן 11 חודשים נמצא במצב אנוש לאחר שטבע באמבטיה בדירה בתל אביב. אחותו התאומה, שהוכנסה ביחד איתו לאמבטיה, לא נפגעה. צוות מגן דוד שהוזעק למקום פינה אותו לבית החולים דנה בעיר והרופאים נאבקים על חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה ראשונית עולה כי האירוע התרחש כשהמטפלת, ששמרה על זוג התאומים, הכניסה אותם לאמבטיה בכסאות תינוק המיועדים לרחצה. בשלב מסוים הלכה המטפלת לשירותים וכששבה, מצאה את אחד התינוקות כשהוא טובע. במשטרה בודקים האם המטפלת לא סגרה את התופסן של כסא התינוק, וכתוצאה מכך השתחרר והחליק לתוך האמבטיה.

כשהבינה המטפלת את שאירע התקשרה למשטרה ושוטר שהגיע למקום החל לבצע בתינוק פעולות החייאה, בזמן שאנשי המוקד במגן דוד אדום מדריכים אותו בטלפון. תוך כדי הגיע אמבולנס לדירה והפרמדיקים הצטרפו למאמצי החייאה ופינו את התינוק כשהוא ללא דופק וללא נשימה.

זירת האירוע (צילום: חדשות 2)
התינוק נמצא במצב אנוש | צילום: חדשות 2

המטפלת זומנה לחקירה במשטרה בחשד להזנחת קטין וגרימת חבלה ברשלנות. מצבה הנפשי של המטפלת קשה מאוד ולשוטרים לקח זמן רב להרגיע אותה ולהכניס אותה לחקירה. בשל מצבה הקשה היא תשוחרר לביתה בתום החקירה.

בת 7.5 טבעה בקאנטרי ברמת השרון

זמן קצר לאחר מכן, נמשתה ילדה בת 7.5 מהמים לאחר שטבעה במהלך חוג שחייה בקאנטרי קלאב ברחוב הבנים ברמת השרון. המדריכה בחוג היא שמשתה אותה מהמים וביחד עם מדריך נוסף ביצעו בה השניים פעולות החייאה. 

טביעה ברמת השרון (צילום: חדשות 2)
אמבולנס ברמת השרון, הערב | צילום: חדשות 2

במקביל הוזעקו צוות של מגן דוד אדום ומתנדבי איחוד הצלה לבריכה. עד להגעתו של האמבולנס שבה אל הילדה הכרתה והפרמדיקים שהגיעו למקום העניקו לה טיפול רפואי.

לאחר פונתה לבית החולים שניידר בפתח תקווה כשהיא מורדמת ומונשמת ומצבה מוגדר בינוני-קשה. לאחר המקרה, הגיעו הורי הילדים האחרים לקאנטרי והוציאו אותם מחוג השחייה. 

ביום ראשון השבוע טבע פעוט בן שנתיים בבריכה פרטית בביתו ביבנאל ופונה במצב קשה לבית החולים פוריה. האירוע התרחש לאחר שהוריו של הפעוט היו בהילולת ל"ג בעומר בהר מירון והשאירו בייביסיטר בת 15 לשמור עליו. הפעוט הועבר לבית החולים רמב"ם והיום דווח שם על שיפור קל במצבו. עם זאת הוא עדיין מורדם ומונשם.

בארגון בטרם לבטיחות ילדים מציינים כי בשנת 2014 מתו שני ילדים כתוצאה מטביעה וקוראים להורים לשמור על כללי הבטיחות ולא להשאיר את הילדים ללא השגחה. "זה נשמע לא אמיתי ומנוגד להיגיון אבל ילד עלול לטבוע גם במים שעומקם כ- 15 ס"מ, כגובה הטלפון הסלולרי שכולנו מחזיקים בכיס", אמרה מנכ"לית הארגון, אורלי סילבינגר. "את הטלפון הסלולרי אנחנו משאירים תמיד בהישג יד ובקשר עין עמנו, אולם את הילדים אנו משאירים לעיתים ללא השגחת מבוגר דבר העלול לעלות להם בחייהם".