בכירי עולם התקשורת בישראל, ח"כים, שרים ואנשי אקדמיה התכנסו גם היום (ב') באילת - שם נפתח אתמול כנס אילת לעיתונות לשנת 2013 בפעם השביעית. הערב הוענקו פרסי מפעל חיים של אגודת העיתונאים לאורי אבנרי ואריה גולן על תרומתם לעיתונות הישראלית. את האירוע העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אורי אבנרי, מוותיקי העיתונאים בישראל, מקים השבועון "העולם הזה" קיבל את הפרס על פעילותו  לעידוד עיתונות ביקורתית חוקרת ועל היותו מורה לדורות של עיתונאים.

 "לפרס מפעל חיים יש טעם לוואי כי זה אומר שהחיים נגמרו", אמר אבנרי בנאומו לאחר קבלת הפרס, "עכשיו שמענו שהנשיא פרס, שמבוגר ממני בשבועיים, מתכוון לפתוח בקריירה חדשה, אז למה לא אני? אני מתכוון להישאר בחיים עד שיגיע השלום".

אבנרי סיפר על פועלו בכנסת במקביל להיותו ערך שבועון והצהיר: "תמיד אמרתי שחשוב יותר להיות עיתונאי מאשר ח"כ. לעיתונאי יש יותר אפשרות להשפיע ולהטוות דרך". הוא הביע את אמונתו בהמשך קיומה של העיתונות: "אני לא מצטרף לקינה על העיתונות. היא תמשיך להתקיים כל עוד יש דמוקרטיה. יקום דור חדש שימשיך במפעל הזה, למרות שאינו מקצוע מכניס ולא תמיד יש בו כבוד".

בכירי התקשורת דנים בסוגיות הבוערות (צילום: חדשות 2)
בכירי התקשורת דנים בסוגיות הבוערות | צילום: חדשות 2

אריה גולן, הכתב הוותיק והמוערך, קיבל את הפרס על פעילותו העיתונאית מעל ל-45 שנה. "הפרס מגיע לגולן לא רק בגלל הכשרון הגדול אלא גם בגלל הערכים שהוא מייצג", אמרה דנה וייס.

גולן: רשות השידור צריכה להמשיך לחיות 

אריה גולן אמר כי הוא גאה לקבל את הפרס. "אני רואה עצמי מקבל את הפרס בשם חברי מרשות השידור. המפעל הזה צריך להמשיך לחיות. כשאתה יושב מול המקרופון אתה צריך לשמש פה לכל מאזינך ולשאול את כל השאלות שהם היו שואלים אם היתה להם האפשרות. אנחנו עוד נמשיך לפעול"", הבטיח.

בכנס במלון הרודס, הנערך זו השנה השביעית ע"י אגודת העיתונאים בתל אביב ונחשב לאחד האירועים המרכזיים של העיתונות בישראל, דנו המשתתפים בין השאר במעורבות התקשורת בבחירת נגיד בנק ישראל, המחנות בתקשורת בפרשת אשכנזי, הרשתות החברתיות מול התקשורת המסורתית, צווי איסור הפרסום, פרשיות ההטרדות המיניות בכלי התקשורת ועוד.

חלוקת פרס למפעל חיים (צילום: שלומי דעי)
חלוקת פרס למפעל חיים | צילום: שלומי דעי

יוסי מזרחי יזכה בפרס ע"ש פרימור

בשנים הקודמות זכו בפרסי מפעל חיים העיתונאים: דב יודקובסקי ז"ל, דן מרגלית, יעקב אחימאיר, ירון לונדון, מוטי קירשנבאום, סבר פלוצקר, חיים יבין ועוד.

במסגרת ערב הרדיו שיתקיים מחר, יחולקו פרסי הרדיו ופרס הרשות השנייה ע"ש רחל פרימור ז"ל. הזוכה בפרס במקום הראשון היא: גל גבאי על התקחיר "לאן נעלמו הילדים". כתב חדשות 2 יוסי מזרחי יקבל את פרס במקום השני על הכתבה "סמים בחסות החוק" על תופעת הסמים בפיצוציות. 

דן כנר יקבל פרס מפעל חיים, טל ברמן ואביעד קיסוס יקבלו את פרס הרדיו לתוכנית האקטואליה הטובה ביותר, רבקה מיכאלי תזכה בפרס הרדיו לתכנית המלל שאינה אקטואליה, ירון אשבל יקבל את פרס הרדיו לתכנית המוסיקה ועוד.