שעון הקיץ יוארך כבר השנה (צילום: AP)
שעון הקיץ החדש - עד לסוף אוקטובר | צילום: AP

שר הפנים גדעון סער הודיע היום על החלטתו להאריך באופן סופי את משך תוקפו של שעון הקיץ הנהוג בישראל. המשמעות: תוספת של כשלושה שבועות לתקופה שבה יונהג שעון הקיץ - שיימשך עד לסוף חודש אוקטובר כבר השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסיבת עיתונאים שכינס הודיע סער על החלטתו להאריך את התקופה שבה מונהג שעון הקיץ - בעקבות המלצות הוועדה שהקים לבחינת הנושא. "הודעתי עכשיו על החלטתי להנהיג בישראל שעון קיץ חדש שיימשך עד לסוף חודש אוקטובר, כמקובל במדינות אירופה", הצהיר סער.

בעמוד הפייסבוק שלו כתב שר הפנים כי "שעת אור נוספת תשפר את איכות החיים של אזרחי ישראל". סער ציין כי הפיץ תזכיר לתיקון חוק קביעת הזמן וכי יביא את חוק שעון הקיץ החדש לאישור הממשלה והכנסת עוד במהלך המושב הנוכחי - כדי שיחול כבר בחודש אוקטובר הקרוב.

 

"שעון הקיץ יהיה טוב לדתיים ולחילונים כאחד"

השר סער התייחס לסוגייה לפיה הארכתו של שעון הקיץ מעבר לחגי תשרי, עלולה לפגוע בציבור הדתי. "יותר יהודים בעולם חיים עם שעון הקיץ ארוך מזה שהונהג עד כה בישראל", הסביר השר סער בראיון לחדשות 2 באינטרנט. ""לא מדובר בסוגייה הלכתית, ואפילו הרבנים הראשניים קבעו זאת. בנוסף, אורך הצום ביום הכיפורים המטריד את הנפשות הפועלות - נותר עדיין כשם שהיה - למשך יממה אחת. שעון הקיץ החדש יהיה טוב לדתיים, לחילוניים, טוב לכולנו", הסביר סער.

לפני כחודש הודיע השר סער על הקמתה של ועדה מיוחדת שתכליתה לבחון גיבוש הסדר חדש לכינון שעון הקיץ בישראל. "המטרה שבגינה מיניתי את הוועדה היא מאוד פשוטה - לקבוע מהו ההסדר הנכון ביותר והטוב ביותר עבור אזרחי ישראל בסוגיה שיש לה השלכה על איכות החיים ועל שעות הפנאי", אמר אז סער.

מנכ"ל עמותת "אור ירוק" שמואל אבואב, שכיהן בעברו גם כראש מועצת קריית טבעון וכמנכ"ל משרדי השיכון והחינוך, מונה לראש הוועדה שבה היו חברים גם פרופ' גבי ברבש, מנכ"ל בית החולים איכילוב, שרגא ברוש, לשעבר נשיא התאחדות התעשיינים וכן מומחים מתחומי אנרגיה וחשמל, סביבה, חינוך ואוצר.

בעקבות הודעת שר הפנים היום אמר אבואב: "שעת אור נוספת תתרום לרווחת הציבור וגם למשק. האדם מטבעו מותאם לפעילות בשעות האור ולמנוחה בשעות החשיכה. ולכן, שעת אור נוספת תתרום לתחושת הבטחון והמוגנות להורים ולילדים, לנוחות של האזרחים, לתחושת הרווחה, לערנות, זה ישפיע על מצב הרוח ואיכות החיים. המטרה של שעון הקיץ שעמדה לנגד עינינו, לשפר את החפיפה בין שעות האור הטבעי לבין השעות של פעילות האזרחים".