השבוע פרסמנו כאן את סיפורה של תושבת רמת גן, שטענה כי בנה הוכה בסוף השבוע האחרון בגינה ציבורית סמוך לביתו - דווקא על ידי פקח עירוני, שהגיע לסייר במקום. לדברי האם, שהגישה תלונה גם למשטרה, הפקח הודה במעשיו, והתחנן שלא תוגש נגדו תלונה. בעירייה ובמשטרה הכחישו מכל וכל את הדברים - אבל שם כנראה עוד לא ראו את התיעוד הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בקלטת שהגיעה לידי עו"ד חי הבר, המייצג את הנער, נראה הפקח שנחשד בתקיפה - מודה במעשיו. "זה מקום בעייתי", מסביר הפקח את הרקע להתרחשות בסרטון ומוסיף, "טעיתי. קצת הגזמתי, קצת הרבה עם ילד קטן. כשאני עושה טעויות אני גם מודה בטעויות". עם זאת ציין הפקח העירוני, בעודו מצולם, כי לא הכה את הקטין - "הרמתי אותו, והצמדתי אותו לעמוד ולקיר".

הנער והצלקות (צילום: המייל האדום)
הנער והצלקות | צילום: המייל האדום

"אני רוצה להבהיר לעיריית רמת גן - כן היה וכן נברא", אמרה לחדשות 2 באינטרנט אמו של הילד בעקבות פרסומה של הקלטת, "שלא יוציאו אותנו שקרנים. אני רוצה שייקחו את זה לתשומת לבם, ימצו עם הפקח את הדין, ויפטרו אותו מעבודתו. אני לא סולחת על נגיחה לבן 14. הבן שלי מפחד עד עכשיו ללכת לבית ספר, והוא לא היה ילד שמפחד לצאת מהבית".   

על פי התלונה שהוגשה, בסוף השבוע האחרון הכה לכאורה הפקח את הנער, שבילה במקום עם חבריו, ככל לאחר שהקימו רעש במקום. בין היתר, על פי טענת אמו של הילד, תקף אותו הפקח ונגח בחוזקה בראשו.

עו"ד חי הבר (צילום: באדיבות המצולם)
עו"ד חי הבר. ארכיון | צילום: באדיבות המצולם

עו"ד הבר המייצג את הילד מסר כי "מדובר באירוע מזעזע, שבו אלו שאמונים על אכיפת החוק, עושים דיל לעצמם, ובוחרים להכות ילד על לא עוול בכפו. עצוב עוד יותר שבמקום לטפל בבעיה, ולהדיח את הפקח אשר, כפי שמסתבר לא שולט במעשיו, מתפקידו, בוחרת העירייה והמשטרה להוציא הודעה כאילו לא היו דברים מעולם, כאשר התמונות מדברות בעד עצמן, ומראות כי מוטב לו היו מטפלים בעניין כראוי. כמובן שראייה חשובה זו תועבר לרשות החוקרים המטפלים בתלונה שהוגשה, ותלונה דומה תוגש גם לעיריית רמת גן. כולי תקווה כי סיורים חשובים אלו ימשכו אך באמצעות פקחים ושוטרים אשר יידעו לכבד את הוראות החוק".

מעיריית רמת גן טרם נמסרה תגובה לדברים.