אלפי תלמידים, סטודנטים ואזרחים מרחבי הארץ הגיעו בצהריים לרחבה שמול מוזיאון תל אביב, כדי להפגין למען השבת החייל החטוף גלעד שליט. יחד הם השמיעו את קריאתם "לא להשאיר את גלעד שליט מחוץ להסכמי הפסקת האש".

"אנחנו מעריכים את הנוער הצעיר, שבעוד שנה שנתיים יתגייסו לצה"ל", אמר אביו של החייל החטוף, נועם שליט, בנאומו. "אותו נוער אשר בוחר לא לעמוד מן הצד, לא להתעלם ולא לחכות להצהרות האינסופיות של המנהיגים שלנו".

משט מחאה - הפעם בארה"ב. הפגנה למען שחרור שליט (צילום: גלעד שלמור)
בהפגנה למען שליט | צילום: גלעד שלמור

שליט הוסיף כי "אנחנו נמצאים במלחמה קשה ומורכבת, וליבנו עם המשפחות השכולות של האזרחים והחיילים שנפלו, ליבנו עם הפצועים שנאבקים על חייהם, אנו מאחלים לכולם החלמה מהירה. אני רוצה להודות לחיילי צה"ל בסדיר ובמילואים שנלחמים בעזה ימים כלילות, על זה שהם לא שוכחים וחוזרים ומזכירים את גלעד ושחרורו בראש מעייניהם".

אמיר גולדשמיט, ממארגני ההפגנה, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "כשהסכם הפסקת האש באוויר, אנו דורשים לא להשאיר את החייל החטוף מחוץ להבנות". באירוע נאמו צעירים - שמיניסטים ופעילים למען שחרורו של שליט. פוליטיקאים לא הגיעו להפגנה, מפני שלמארגני ההפגנה חשוב "לשמור את המחאה מחוץ לשיח הפוליטי הישראלי".

על השלטים הרבים שהוכנו לקראת ההפגנה נכתב - "אין הסכם בלי גלעד שליט". 

מארגני ההפגנות למען שחרורו של שליט הפסיקו את הפעילות למען השחרור מאז החל מבצע עופרת יצוקה. השבוע, כשהדיונים על הפסקת האש העלו הילוך, ההפגנות התחדשו.

עופרת יצוקה - סיקור מיוחד

3 קטיושות בגליל העליון

האב מחזק את החיילים שפצעו את בנו

תיעוד: חשיפת אמל"ח במסגד בעזה

משיא של 76 רקטות ל-19 רקטות בלבד

ארה"ב: אולמרט לא אמר אמת 

הנייה: נשתף פעולה עם כל יוזמה להפסקת אש