הבחירות לרשויות המקומיות ייצאו לדרך בעוד פחות מיומיים, ותיעוד שהגיע לידי חדשות 2 חושף טפח מהדרך שבה פועלים עסקנים להוטים ברגעים האחרונים שלפני פתיחת הקלפיות. כך קרה בבית שמש - שם הגיעו פעילים למיטת חוליו של הרב אהרון לייב שטיינמן בן 99, על מנת לשכנעו לתמוך במועמד מטעם ש"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרב שטיינמן הישיש הוא אחד האנשים המשפיעים ביותר בקהילה החרדית ובמיוחד בקרב הגדול על העיר בית שמש בין משה אבוטבול, איש ש"ס, לבין אלי כהן, מועמד החילוניים והדתיים לאומיים. בשבוע שעבר צבאו על דלתו מספר עסקנים שפעלו לשכנעו לתמוך באבוטבול. "לראשות העיר יש 50% לאבוטבול, ו-50% למועמד החילוני שהולך עם לפיד ובנט", אמרו הפעילים כשהם רוכנים מעליו. "זה ממש צמוד, יכול להיות שכמה קולות בודדים יכריעו את המערכה".

"אנחנו רוצים לערוך כנס גדול ואנחנו מבקשים שראש הישיבה יגיע לעורר את הציבור בבית שמש", אמרו הפעילים והוסיפו: "בפעם שעברה ראש הישיבה הפך את הקערה בבית שמש ממש ראש הישיבה הציל את בית שמש.

הפעילים המשיכו במסכת הלחצים על הרב החולה, שהתקשה לשמוע חלקים גדולים מהשיחה עימם. "בבית שמש יהיה ראש עיר דתי והעיר תמשיך לצמוח עם בניינים חדשים, ודברים חדשים - או ראש עיר חילוני שלא נותן כלום לדתיים", אמרו והדגישו שאת המועמד החילוני מריץ שר האוצר לפיד, דבר שאינו נכון.

מאמצם של הפעילים נשא לבסוף פרי. הרב שטיינמן, למרות מצבו הבריאותי השתתף גם בכנס שנערך בבית שמש ובאירוע דומה שהתקיים בירושלים. הליך דומה הופעל גם על מנת שהרב יביע את תמיכתו במועמד לראשות עיריית ירושלים, משה לאון.