שחר מלמד ז"ל
שחר מלמד ז"ל | צילום:

הותר לפרסום: סגן רכז הביטחון של קיבוץ נירים, שחר מלמד, הוא הרוג השני מפגיעת פצצת המרגמה אמש (שלישי) במועצה האזורית אשכול. בתקרית נהרג גם רכז הביטחון של הקיבוץ זאב עציון. השניים נרצחו זמן קצר לפני שהסכם הפסקת האש נכנס לתוקפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צוותים של מד"א שהוזעקו לזירת האירוע העניקו למלמד טיפול ראשוני ולאחר מכן הוא פונה מהמקום במסוק יחד עם חמישה בני אדם נוספים לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם מת מאוחר יותר מפצעיו. ניסיונות הפרמדיקים לייצב את מצבו של מלמד לוו במפגן קורע לב מצד רעייתו, שעמדה לצדו כשהיא מחזיקה את ידו וקוראת לו שלא יעזוב אותה.

מלמד, בן קיבוץ נירים היה בן 43 במותו והותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. "שחר היה איש משפחה למופת ואב מסור לילדיו, בהם השקיע את כל זמנו ומרצו", נמסר מדוברות קיבוץ נירים. "מותו הטרגי באירוע האחרון מהווה מכה קשה נוספת וכואבת לקיבוץ, לחבריו ולתושביו. חברי נירים מחבקים את משפחותיהם, את הנשים, הילדים וההורים, של חברינו היקרים שאיבדנו".

באירוע נהרג גם זאב עציון, בן 55 במותו, שימש במשך שנים כרבש"צ של קיבוץ נירים ואף התנדב במד"א כנהג אמבולנס במשך יותר מ-30 שנה. הוא הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים.

בבית החולים סורוקה בבאר שבע עדיין מאושפזים ארבעת הפצועים האחרים באירוע, ביניהם גם מרכז המשק של הקיבוץ. מצבם מוגדר קל עד בינוני והם סובלים מפגיעת רסיסים בכל חלקי גופם.