כחודש אחרי שנורה על-ידי שוטר בבת-ים ונפצע קשה, התעורר התייר ההולנדי בוי שימפלינג. בריאיון שהעניק לחדשות 2 הוא גולל את גרסתו לשרשרת ההתרחשויות שבסופה נפגע מירי - תיאור שונה בתכלית מכפי שהציג לובש המדים שאחראי לפגיעה בו. למרות התעקשות השוטר היורה על הסכנה הממשית שנשקפה לו לכאורה מהתייר, ההולנדי מצידו טוען - לא עשיתי דבר.

תחילת הפרשה בוויכוח שפרץ בין זוג ישראלים לבין שימפלינג, שהתארח בביתם. בעקבות זאת, הוזעק למקום צוות סיור ממשטרת מרחב איילון. "יצאתי בערב והגעתי לדירה. עליתי במעלית הלא נכונה", תיאר התייר את אותם הרגעים. "כשהגעתי לקומה ה-21 יצאתי מהמעלית. היו שם שני גברים במדים. אני יצאתי - והם ריססו אותי בגז פלפל וירו בי. אני לא יודע למה. הם בכלל לא אמרו לי שהם מהמשטרה".

עו"ד גיל דחוח, פרקליטו של השוטר שירה בבוי, טען כי מרשו פעל מתוך הגנה עצמית - בהסבר כי התייר "היה באמוק ובמצב פסיכוטי שמהם עלה חשש שיחטוף את הנשק וייפגע בציבור".

"נגרם נזק בלתי הפיך"

זירת הירי בבת-ים, לפני כחודש (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
זירת הירי בבת-ים, לפני כחודש | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

את הגרסה שהציג פרקליטו של השוטר שלל התייר ההולנדי מכל וכל. "לא תקפתי אף אחד. הם פשוט ירו בי פעמיים", הוא התעקש. "רק שכבתי על הרצפה וזעקתי לעזרה". אלא שמנגד, הדגיש עו"ד דחוח כי ריסוס גז הפלפל לעברו לא רק שלא גרם לבוי להירגע, אלא שהאחרון אף זינק לעבר השוטר.

גם גרסה זו אינה מקובלת על התייר, ועל עורך דינו - שי טובים. "אפילו אם ההנחה היא שמדובר בהגנה עצמית, הרי שיש לבצעה בהפעלת כוח סביר", הוא האשים - והוסיף: "הפעולה עצמה גרמה נזק שהוא כנראה בלתי הפיך וסיכן את חייו של בוי".

שימפלינג עצמו עדיין לא התאושש מהפציעה הקשה והציג אל מול עדשת המצלמה את בטנו המצולקת מפגיעות הירי. "פתחו לי את השפה", הוא המשיך לתאר את ההתרחשויות בבניין בבת-ים. בינתיים, נגבתה ממנו עדות במח"ש וחקירת הפרשה נמשכת בניסיון לברר: האם ידו של השוטר הייתה קלה מדי על ההדק והוא נחפז לירות לעבר אדם לא חמוש, לא באוויר, אלא כדי לפגוע במרכז גופו - או שמא מדובר כאן בשוטר שנקלע לסיטואציה בלתי אפשרית?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק