זו לא חגיגת יומולדת רגילה. זהו יום ההולדת הראשון שניצן באמת חוגגת, כשהיא בריאה לגמרי וגופה נקי מסרטן, אבל זה גם יום הולדת ראשון בלי אמא סיגל שנפטרה לפני חצי שנה - ממחלת הסרטן.

בקיץ 2011, כשסיגל הייתה בשיאה של המלחמה בסרטן השד שכבר התפשט בכל גופה, גם בתה ניצן אובחנה כחולה בסרטן. סיגל קיבלה אז החלטה לוותר על טיפולי הכימותרפיה הקשים כדי שיהיו לה מספיק כוחות לטפל בניצן.

ניצן ואימה. שמחה מהולה בעצב (צילום: חדשות 2)
ניצן ואימה. שמחה מהולה בעצב | צילום: חדשות 2

כשסיגל נפטרה באוקטובר האחרון, ניצן בדיוק סיימה את סבב הטיפולים האחרון, וכמו שאמא הבטיחה - היא הבריאה. "אמא מאד חסרה לי, אני מרגישה את החיסרון שלה בכל יום ושעה, במיוחד ביומולדת", אומרת ניצן. "אני יודעת שהיא איתי בלב. אני מנסה לתאר מה הייתה אומרת וחושבת. בטח הייתה עוגת שוקולד ובלונים וחיוך גדול של מזל טוב".

יאכטה, צניחה וחגיגה בווילה

בעמותת "זיכרון מנחם" החליטו שיום ההולדת הזה, שהוא שמח אבל גם קצת עצוב, יהיה כזה שכולו בהפתעה - כזה שהיא לא תשכח בחיים. הבוקר התחיל בארוחת גורמה פרטית שהכין השף יואב בר רק לניצן, אבא גיל-עד והאחים רועי ועידן.

יום הולדת שמח-עצוב (צילום: חדשות 2)
יום הולדת שמח-עצוב | צילום: חדשות 2

אחרי הארוחה, ובליווי של שני אופנועי משטרה, נסעה המשפחה למרינה בהרצליה לשיט ביאכטה. משם הם המשיכו לצניחה חופשית, ולסיום - בווילה ברעננה חיכו לה כל החברות הטובות ואין סוף פינוקים.

כל היום הזה ניצן לא יכלה להפסיק לצחוק. בערב, בסוף היום הארוך, היא מוצאת לאחל לעצמה את הדברים החשובים באמת. "אני מאחלת לעצמי בריאות במקום הראשון, ואחרי זה אושר", היא אומרת. "אם לא מאושרים, מה זה שווה? עם כל השאר נסתדר".

תזכורת: האם והבת בריאיון משותף לפני המוות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק