מזרן ללא תו תקן שעלה באש הוא זה שגרם למותן הטרגי של אם ובת נכות הלילה בשריפה בדירתן בתל אביב - כך עולה מחקירת כוחות הכיבוי. על פי החשד, מנורת לילה שנפלה על המזרן גרמה להתלקחותו והוא הפיץ עשן רעיל שממנו נחנקו השתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 3:15 לפנות בוקר, התקבלה קריאה במוקד כיבוי האש על דליקה שמשתוללת בדירה בקומה הרביעית בבניין מגורים ברחוב ארלוזרוב בעיר. צוותי כיבוי שהגיעו למקום הצליחו להשתלט על השריפה ומצאו את גופותיהן של שתי הנשים בשנות ה-50 וה-80 לחייהן, ששהו בחדרים נפרדים.

ארכיון (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
"היו צעקות בדירה" | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"אנחנו המלצנו למשרד התעשייה לחייב את היצרנים והיבואנים לנהוג לפי תו תקן ישראלי, שבו המזרן והבדים ספוגים בחומרים מעכבי בעירה", אמר נציב הכבאות רב-טפסר שחר איילון, שהגיע לזירת האירוע. "אנו רואים כעת את המזרנים כגורם הראשון של מוות בשריפות".

"הקריאה למוקד הכבאות הגיעה משכנים שהתקשרו ועלה חשש שיש ללכודים בדירה", תיאר טפסר אורי שובל, מפקד שירותי הכיבוי של מחוז דן. "השכנים הודיעו על צעקות בדירה. תוך זמן קצר הגיעו צוותי כיבוי שפרצו את הדלת - והשתלטו על האש. אז נתגלו שתי גופות באחד החדרים".

כבאים הותקפו. ארכיון (צילום: חדשות 2)
כוחות הכיבוי שהוזעקו למקום | צילום: חדשות 2
פתח הדירה, הבוקר (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
פתח הדירה, הבוקר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"הגענו למקום יחד עם צוותי כיבוי שהוציאו את שתי הנשים החוצה", אמר דביר מקלר, פרמדיק של מד"א שהוזעק לזירת האירוע. "מדובר באישה כבת 50 ואישה כבת 80, ככל הנראה אם ובתה. התבצעו כמה ניסיונות החייאה, אך לאחר מכן נאלצנו לקבוע את מותן".