הבניין בסכנת קריסה, הדיירים חייבים להתפנות: עיריית בת ים עצרה היום (שלישי) עבודות בנייה ברחוב העצמאות בעיר והורתה לפנות את הדיירים בבניין ברחוב העצמאות 32 עקב סכנה מיידית לקריסת הבניין. העירייה טוענת שהעבודות באתר הבנייה של בניין ברחוב העצמאות 30, הובילו לפגיעה ביסודות הבניין הסמוך. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

העירייה הוציאה צו הפסקת עבודה מיידי לקבלן ויקטור בובליל בשל הפרת תנאי היתר הבנייה שניתן לו, בבניין בשדרות העצמאות 30. הנימוק להפסקת העבודות, לטענת העירייה: ביצוע רשלני של אופן הקמת הקלונסאות במגרש ופגיעה ביסודות הבניין השכן, שדרות העצמאות 32. כתוצאה מכך, הבניין מצוי במצב של "מסוכנות מיידית" ועל הדיירים לפנות את המבנה בהקדם עד לחיזוקו והסרת מסוכנות זו. אף על שלא מדובר בנושא המצוי באחריות העירייה, החליט ראש העירייה, צביקה ברוט, כי העיריה תסייע לדיירים במציאת דיור חלופי, וכן הורה כי העירייה תממן את תיקון הליקויים ותגיש תביעה נגד הקבלן הפוגע בגין ההוצאות לתיקון הנזק שגרם, זאת במטרה להקל על הדיירים.עיריית בת ים פועלת בכל האמצעים המשפטיים כנגד הקבלן, הערבות שהעמיד לעירייה חולטה וכעת עוסקים במציאת פתרון הנדסי לתיקון הנזק שנגרם לבניין, בהקדם האפשרי. מיד עם היוודע הנזק, קונסטרוקטור מטעם מחלקת הנדסה נשלח לשטח וקבע כי קיימת סכנה מיידית לקריסת הבניין. לדבריו, יש לפנות ולחזק את הבניין לאלתר, שכן קיימת סכנה לקריסתו.

הדיירים בבניין שעומד לקרוס: "אמרו לנו להתפנות, אין לנו לאן ללכת" 

חנה, דיירת בבניין שדייריו אמורים להתפנות ממנו במהרה, סיפרה לחדשות 12: "דפקו לי בדלת מהעירייה ואמרו לי 'עוד יומיים את יוצאת מהבניין כי חפרו עמוק מדי מתחת לעמודים והבניין בסכנת קריסה'. רוצים שנצא מהבית בלי כלום ואנחנו צריכים לפנות את הדירה תוך יומיים, לאן נלך? אני עולה חדשה ואין לי משפחה פה. הילדים בלחץ, אנחנו לא יודעים מה לעשות ולמי לפנות". 

בניין המגורים בבת ים בסכנת קריסה
אתר הבנייה הסמוך לבניין שמצוי בסכנת קריסה. הדיירים קיבלו הודעת פינוי | צילום: עיריית בת ים

אנדריי, דייר נוסף בבניין שהתבקש להתפנות, סיפר: "מתי שהתחילו לבנות פה את הבניין התחילו רעידות. אני לא יודע איפה אנחנו הולכים להעביר את הלילה. בבוקר אמרו לנו שאנחנו צריכים לדאוג לעצמנו וללכת לבני משפחה... אני מפחד שכל הבניין הזה ייפול לתוך הבור הזה שחפרו. אני פוחד שהבניין יקרוס ממש עכשיו"