שעות ספורות לאחר שבית המשפט קבע שרוני רון רצח את נכדתו רוז פיזאם, ואילו אימה, מארי פיזם, שידלה אותו לדבר הרצח, הגיבה להרשעה ביאטריס פיזם, סבתה של רוז, ואיחלה לבני הזוג להינמק בכלא לכל שארית חייהם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"טוב מאוד שקבעו שהם אשמים ועכשיו אני מקווה שהם יישבו בכלא עד סוף חייהם. זה מה שמגיע להם", אמרה ביאטריס בשיחה עם חדשות 2. "הם רוצחים וצריכים להישאר איפה שהם", הוסיפה ביאטריס.

"אין יום שאני לא חושבת על הנכדה שלי, על רוז. היא כל חיי והיא כבר לא פה, כבר לא בעולם הזה", טענה ביאטריס הדומעת. "הם ידעו לקחת את החיים של הנכדה שלי, אז שיישארו בכלא וישלמו על מעשיהם", הוסיפה ביאטריס וסיכמה: "אין לי שוםד בר לומר להם. כואב לי על רוז, עד היום. לא אכפת לי מהם בכלל".

רוני רון הורשע ברצח - מארי פיזם בשידול לרצח

כמעט שלוש שנים אחרי שהטרגדיה של רוז פיזם נחשפה במלואה, הרשיע בית המשפט המחוזי בפתח תקווה את רוני רון, סבה של הילדה, ברצח. אמה, מארי פיזם, הורשעה בשידול לרצח.

החוק קובע כי אדם שהורשע ברצח בכוונה תחילה יישלח למאסר עולם - ועונש זה בלבד. עם זאת, מבקשים בפרקליטות לגזור עונש דומה גם על האם, מארי - שהתמוטטה באולם הדיונים עם הקראת הכרעת הדין. סנגוריה מתכוונים לבקש להפחית בשנות המאסר שייגזרו עליה, בטענה שאחריותה למעשה הייתה פחותה באופן יחסי.

השופט אברהם טל הרשיע את מארי בשידול לרצח, בין היתר בשל העדויות המצביעות על כך שהתבטאה פעמים רבות בעד סילוקה של רוז מהבית וטענה כי נוכחותה אינה מיטיבה עמה. גזר דינם של השניים יינתן ב-30 במאי.

"מערכת היחסים המורכבת והמיוחדת בין הנאשמים יצרה תרחיש שלפיו שידלה הנאשמת והפצירה בנאשם להיפטר מרוז", כתב השופט טל. "היא היתה מודעת לכוח ההשפעה שלה עליו ולאפשרות גרימת התוצאה הקטלנית בהכירה את הנאשם ובכך שחפצה בתוצאה הקטלנית, גם אם כמוצא אחרון".

על חלקו של רון, כתב השופט: "בעקבות ההפצרות הרבות ולאור אישיותו האלימה, כשלא נמצא עוד מוצא אחר, החליט לגרום למותה של רוז ולהטביעה בירקון וכך להיפטר ממנה לעד".