סרט דוקומנטרי שיוצג בפסטיבל ירושלים מתאר את סיפורו המופלא של מורד, תלמיד מקלנסוואה שהפסיק לדבר בעקבות טראומה שחווה. לאחר טיפול ממושך שעבר בריף הדולפינים באילת, הוא שב לתקשר עם הסביבה.

מורד הוא תלמיד תיכון מצטיין שהגיע לבית החולים לאחר שהוכה באכזריות. אחרי המקרה הוא הפסיק לדבר לגמרי והתנתק מהעולם. רופאים שטיפלו בו חשבו שלנוכח המצב אין מנוס אלא מטיפול פסיכיאטרי. אביו החליט שלא להתייאש ולקח אותו לקבל טיפול בריף הדולפינים באילת. בימים הראשונים הוא מנותק ולא מגיב, לאחר כמעט שבוע הוא מתחיל ליצור קשר.

"פעם ראשונה שלקחתי אותו למים זה היה מדהים, מה שהכי בלט לי היה השינוי שלו בעיניים. היה לו מבט חד, כאילו כזה שמחפש קשר, מגע וכנראה גם אהבה", אומר המדריך בריף הדולפינים שטיפל בו במשך חודשים ארוכים.

"הדולפינים החזירו לי את הביטחון לתקשר עם הסביבה"

כשהוא חוזר למים, מורד הופך מנותק ולא מתקשר עם הסביבה. אביו עזב בבית חמישה ילדים ועבודה ועבר להתגורר עם בנו באילת סמוך לריף הדולפינים. מורד התחיל לפתח עם הדולפינים תקשורת שאינה מילולית, ואחרי חמישה חודשים הוא התחיל לדבר ממש. "כשהגעתי לריף הדולפינים, אז איכשהו נקשרתי לחיה הזו וזה נהיה יותר אהבה, הם ממש החזירו לי את הביטחון לדבר עם אנשים, לתקשר איתם ולאט לאט לסמוך עליהם, לא כולם, אבל חלק", אומר מורד.

גם אחרי שחזר לדבר נמשכו סיוטי הלילה של מורד, הוא הכחיש את אירועי העבר ואפילו לא זיהה את אמו שהגיעה לריף הדולפינים. במשך ארבע שנים עקבו הבמאים יונתן ניר ודני מנקין אחרי הסיפור הזה. בשבוע הבא יהיה מורד אורח הכבוד בפסטיבל הסרטים בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק