חוות פדרמן
חוות פדרמן (חדשות 2)

הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ומחשובי הרבנים הספרדיים בישראל, הגיע הבוקר לביקור ב"חוות פדרמן" הסמוכה לקריית ארבע. במהלך הביקור נועד הרב יוסף עם פעיל הימין הקיצוני נעם פדרמן, ואמר: "לכל אותם אנשי ביטחון שעזרו להרוס את המקום - אין חלק בעולם הבא".

במהלך ביקורו של הרב יעקב יוסף, בירך בנו של הרב עובדיה את אנשי המקום. נעם פדרמן, ממקימי המאחז, היה מרוצה מאוד מהביקור ואמר לחדשות 2 באינטרנט: "יצאתי מעודד מדברי הרב. הוא נתן לנו 'מי שברך' גדול מאוד וחיזק אותנו".

רק כמה ימים לאחר שהרסו כוחות הביטחון את המאחז נשמע פדרמן כמי שהמהלך כלל לא השפיע עליו ועל תכניותיו: "אנחנו משקמים את ההריסות ובונים לאט לאט. בעזרת השם המקום הזה יפרח ויגדל בתוך כמה שנים". המקום עוד יתרחב מאוד, על אף רצונות הממשלה וכוחות הביטחון. הרב עובדיה אמר לי שהוא מקווה שתוקם בחווה וילה בת שלוש קומות, וכי יקומו כאן דורות של בנים ובני בנים".

לפדרמן טענות קשות לממשלה ולכוחות הביטחון. בתגובה למהלכי ההריסה הוא עונה בזלזול לקברניטי המדינה: "לי יש בנים שימשיכו לבנות ולפתח כאן.לעומת זאת, לעומדים בראשות המדינה אין כלום. מה יש לאהוד אולמרט? שלושה ילדים שנמצאים בחו"ל. מה יש לאהוד ברק? כסף ומגדלים? הם העבר, אנחנו - העתיד".

בתגובה לדברים החריפים שהשמיע בנו של הרב עובדיה יוסף על כוחות הביטחון, אמר פדרמן: "הקשיתי על הרב ושאלתי אותו, האם לכל השוטרים שהרסו יש את אותו דין? הרי חלקם אנשים דתיים שמתפללים כל יום. והוא ענה לי שכל תפילותיהם לא שוות כלום. הרב יעקב יוסף אמר שהחיילים צריכים לסרב פקודה בהתאם לפסק שלו. אינני פוסק, אך בהחלט נחה דעתי ואני יוצא מעודד מדברים אלו".

במאחז הבלתי חוקי חוות פדרמן התגוררו במשך שלוש שנים משפחתו של פעיל הימין הקיצוני, נעם פדרמן, ומשפחתו של הזמר סיני תור. בראשית החודש פינו כוחות הביטחון את החווה בפעם השנייה בתוך חמישה ימים. כוחות הביטחון שעסקו בפינוי המאחז, טענו לאחרונה שאנשי החווה עושים גם שימוש בילדים, המשליכים אבנים לעבר הכוחות.