חשש לאחריות העיריה. רידינג, ארכיון
מאבטח חמוש ברידינג | צילום:

יממה לאחר מותם הטראגי של אב ובתו, שנסחפו למשאבות קירור בתחנת הכוח ברידינג, דרשה המשטרה להציב מאבטחים בכניסה למקום - וזאת על מנת למנוע כניסה של רוחצים וחותרים למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילה הורתה המשטרה על השבתת המשאבות לאלתר, אך בחברת החשמל הזהירו כי השבתת המשאבות צפויה לגרום לשיבושים באספקת החשמל בתל אביב. עקב כך התנתה המשטרה את הפעלת המשאבות בהצבת שני מאבטחים חמושים.

החל משעות הבוקר עומדים שני מאבטחים של חברת החשמל, חמושים ברובי תבור, במעבר שבין הים לבין בריכת הקירור - מעבר שאינו חסום למעבר. בניגוד לציפיות עקב היום הראשון של החופש הגדול, חוף הים הסמוך למקום היה ריק כמעט לחלוטין מרוחצים.

היוזמה שתסייע בפתרון בעיית הדיור (צילום: אורי, ויקיפדיה)
האסון ברידינג: הוצבו מאבטחים | צילום: אורי, ויקיפדיה

האם הזעיקה את כוחות ההצלה

אתמול בשעות הצהריים נהרגו אב בשנות ה-50 לחייו ובתו בת ה-7 נהרגו לאחר שגלשן מסוג SAP שעליו שטו בחוף רידינג התהפך.השניים נסחפו לעבר משאבדות של תחנת הכוח הנמצאת במקום וטבעו למוות. זמן קצר לאחר מכן נמשו גופותיהם מהמים על ידי צוללנים.

השניים הגיעו בשעות הבוקר עם בני משפחתם למקום שאינו מותר לרחצה, הם יצאו לשוט על הגלשן שעליו חותרים בעמידה ועד מהרה התהפכו. מי שהזעיקה את כוחות ההצלה הייתה אם המשפחה, שהבחינה במתרחש, ראתה את הסירה הפוכה ולא הצליחה לאתר את בעלה ובתה.

החוף בתל אביב (צילום: חדשות 2, איתי עמיקם)
החוף בתל אביב | צילום: חדשות 2, איתי עמיקם

תוך זמן קצר הגיעו לזירה צוותי מד"א שפעלו לחלץ את השניים. תחילה אותרה גופת הילדה ומותה נקבע במקום. בהוראה מיוחדת של המשטרה הופסקה זמנית פעולת המשאבות על מנת לאפשר את מאמצי החילוץ, וזמן קצר לאחר מכן משו צוללני המשטרה שהוזעקו אף הם למקום את גופת האב מהמים.