המבצע נמשך (צילום: דובר צה"ל)
לוחמים בזמן סיור בחברון | צילום: דובר צה"ל

הבשורה על מציאת גופתם של שלושת הנערים גררה גל תגובות מצד המתנחלים שקוראים לממשלה לנהוג בתקיפות נגד חמאס ולהפסיק את מאמצי השלום. במקביל, במערכת הביטחון נערכים לתגובות נגד של מתנחלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המרצחים ביקשו לפגוע ולהחליש את ההתיישבות היהודית בגוש עציון ובמדינת ישראל כולה", אמר ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל. "ממשלת ישראל צריכה להשיב להם בתשובה מוחצת, מלחמת חורמה וריסוק של כל מי שמעורב במעשים נפשעים אלה, וזאת לצד תשובה ציונית, שתתבטא בהעצמה ובחיזוק אחיזתנו בקרקע ובבניה של חיים חדשים, של פריחה ושגשוג, באותם מקומות בהם ניסו לפגוע".

"זהו רגע קשה לעם ישראל", הוסיף גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון. "אני מקווה שגם עבור הוזי השלום הסבורים כי ניתן לעשות שלום עם חיות אדם. אנשים הרוצחים תלמידי בית ספר רק משום שהם יהודים. אלו האנשים שגורמים מסויימים במדינת ישראל ובעולם סבורים שניתן לחיות לצידם בשלום". הוא ביקש למסור תנחומים למשפחות והדגיש כי יש להחיל עונש כבד על החוטפים.

ראש מועצת קריית ארבע חברון, מלאכי לוינגר אמר כי הגיע הזמן לתגובה שתבהיר לכל אויבי ישראל כי ישנו מחיר כבד מנשוא לפגיעה בחיי יהודים. "אחריות כבדה מוטלת על הממשלה לתת את הדין עם המרצחים ומשלחיהם, ויפה שעה אחת קודם", אמר לוינגר, שביקש לחזק את המשפחות.

"זה הזמן לפעולה ותגובה חזקה שתרעיד את אמות הסיפים, ושתבהיר היטב לכל אויבי ישראל כי ישנו מחיר כבד מנשוא לפגיעה בחיי יהודים", הבהיר.

העצרת להשבת החטופים (צילום: חדשות 2)
העצרת להשבת החטופים | צילום: חדשות 2

"הילדים בכו, התפללנו בימים האחרונים"

"צריך לתת מכה קשה עכשיו כדי להבהיר לצד השני שחטיפה לא תעבור בשקט, לפחות לא מבחינתנו", אמר לחדשות 2 Online גורם באחד ההתנחלויות ביהודה ושומרון. "עם זאת, אני מקווה שלא נראה מעשי נקם שיסכנו אותנו וילהיטו עוד יותר את הרוחות - כי הן מאוד לוהטות כרגע".

"הבן שלי כל הימים האחרונים שאל אותי מתי הם יחזרו והערב הייתי צריכה לבשר לו מה שקרה", סיפרה לנו אם לילדים קטנים ביהודה ושומרון. "הם קיבלו את זה מאוד קשה ובכו כי הם התפללו יחד איתנו שהם יחזרו - קורע אותי לראות אותם ככה".

רק אתמול היא וילדיה היו בעצרת להשבת החטופים בתל אביב, יחד עם עוד 85 אלף בני אדם. "קיווינו שבסוף נראה אותם בחיים ושהם יחזרו אבל התקוות התבדו".

בשל הבשורה הקשה, במועצה האזורית גוש עציון פתחו קו מיוחד להתייעצות שמיועד לבני נוער ולהורים בטלפון 050-4012038.