אוצר בין אבני הכותל. ארכיון (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
אוצר בין אבני הכותל. ארכיון | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

הסיפור המיוחד התברר כבלוף. בחור חרדי טען אתמול כי התפלל בכותל המערבי ומצא בין האבנים צ'ק של 100,000 דולר. בלשכתו של רב הכותל בדקו את פרטי הסיפור ואמרו כי "הסיפור נשמע הזוי, עדיין לא ראינו את הצ'ק ולכן קשה להתייחס לעניין. בשעות הקרובות נחליט כיצד לפעול בסיפור המיוחד הזה". כעת מתברר שמדובר במתיחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צעיר חרדי בן 22 סיפר אתמול כי הגיע לכותל לנקות את הניירות הרבים מתוך השריד הבודד לחומה שהקיפה את בית המקדש השני והוא נדהם למצוא שם פתק אחד שהיה לחלוטין לא שגרתי: מעטפה ובה צ'ק על סכום של לא פחות מאשר 100,000 דולרים. הסיפור נחשף אתמול "בקול הספרדי". לפי הפרטים, הגיש הצעיר הנרגש את המעטפה ואת תכולתה לאביו - שבשעת בוקר מוקדמת מיהר לרב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ', את ההמחאה בעלת סכום העתק - שהצליחה להפתיע גם אותו.

רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ, אישר אתמול כי אכן התקבלה במשרדו פנייה מאדם שטען שבנו מצא המחאה בסך של 100 אלף דולר בין אבני הכותל המערבי. האב טען כי בנו עשה זאת מספר פעמים.

"אנו מקפידים הקפדה יתרה בשמירה על פרטיותם של המתפללים, ובכלל זה חיסיון פתקי התפילה שמונחים בין אבני הכותל. אם יש אמת בסיפור, ואכן נלקח דבר מה מבין אבני הכותל, הרי שמדובר בתקלה חד-פעמית שיש להצטער עליה, ולדאוג שלא תישנה, אני מגנה כל ניסיון של פתיחת פתקים מנדבכי הכותל המערבי. יש בזה חילול שם שמים ופגיעה בקדושת הכותל המערבי", אמר אתמול הרב רבינוביץ'.

לשכת רב הכותל המערבי העבירה את הנושא לבדיקת משטרת ישראל וכאמור אתמול בערב התברר כי מדובר במתיחה.