שניהם בני אותו גיל ואוהבים מאוד לשחק כדורגל - אך פציעה דומה בנסיבות טרגיות שונות הביאה היא זו שהביאה למפגש המרגש בין אושר טויטו ודניאל יובל בני ה-11.

בדיוק היום לפני שנתיים נפצע אושר משדרות מפגיעת רסיס של קסאם ורגלו נקטעה. אמש הוא עשה את כל הדרך מהדרום לבית החולים רמב"ם בחיפה, כדי לפגוש את דניאל שבשבת נקטעה רגלו מהתפוצצות מוקש ברמת הגולן.

אושר, שכבר התרגל לפרוטזה, סיפר לחברו החדש על תהליך השיקום הארוך שעומד לפניו: "הוא יילך לחדר כושר, ירוץ על מסילות, יעשה שכיבות סמיכה וכפיפות בטן - עד שיהיה יותר חזק".

לדבריו, כאשר שמע על האסון של דניאל הוא מיד נזכר בחוויה הטרגית שלו. "חשבתי על זה שהוא בטח עובר כל הלילה את הניתוחים וכאב לי', משתף אושר.

"עוד מעט הוא ירוץ"

לדניאל, שעדיין מנסה לעכל את המציאות החדשה, היו לא מעט שאלות לאושר, וזה לא היסס לענות על כולן ולהרגיע. "סיפרתי לו זה לא כל כך בעיה ללכת עם פרוטזה, שהוא יתרגל ועוד מעט ירוץ", מדגיש אושר.

אחרי ששמע את דברי העידוד, נדמה כי דניאל האמיץ כבר חושב הלאה ולא מתכנן להניח לפציעה הקשה לדכא את רוחו. "על כל דבר אפשר להתגבר", הוא מסכם בביטחון.

בתחילת השבוע שיחזר דניאל, שמצבו ממשיך להשתפר, את רגעי הדרמה. "אני ואחותי עלינו למעלה לפסגה", הוא נזכר. "בנינו בובת שלג ואז דרכתי על משהו והוא התפוצץ. לא היו שום גדרות ולא כלום והיו עוד הרבה אנשים מסביב. כשהם שמעו את הפיצוץ הם התחילו להיכנס למכוניות".

"לא בכיתי או צרחתי"

בהתחלה לא עיכל דניאל את האסון. "חשבתי שזה חלום רע", ציין. "שמעתי רעש נורא חזק ולא הבנתי מה בדיוק קרה. אח"כ שאלתי את אבא והוא הסביר לי שדרכתי על מוקש. הייתי מבוהל אבל לא בכיתי או צרחתי".  

גם גיא יובל, אבי המשפחה, עדיין מתקשה להבין איך הפך הטיול לחוויה טראומתית. "בתור אבא אתה לא חושב שיכול לקרות דבר כזה", הדגיש. "דניאל הרגיע אותי. הוא היה מאוד אמיץ. אני לא מכיר אנשים מבוגרים שמתנהגים ככה".

האב הכחיש את הטענות לגבי התנהלות המשפחה והדגיש כי לא היה כל פסול בהתנהגותם. "נכנסנו לתוך אזור שהיו בו הרבה מאוד אנשים אחרים ולא היה שום סימן לגדרות", סיפר. "לא הייתי חושב בחיים לקחת את הילדים שלי ולעבור איתם גדר. לא היינו בוחרים להתעלם מגדר תיל".

במקביל פרסמו בצה"ל את התחקיר בעקבות פיצוץ המוקש. על פי הממצאים, כך טוענים בצבא, במקום שבו שהתה משפחת יובל יש בוודאות שילוט וגידור. עוד אומרים בצה"ל כי סביב שדות מוקשים אחרים "הגדר אכן שמוטה".