למרות גל ההתנגדות מצד גורמים דתיים, נערך הבוקר צילום העירום הגדול של ספנסר טוניק בים המלח. לטובת המשימה התגייסו כאלף בני אדם שנבחרו על ידי הצלם ויצאו בהסעות מאורגנות לים המלח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ההמונים, מחציתם גברים ומחציתם נשים בגילאי 18 עד 78, הגיעו גם מישראל וגם ממדינות אחרות כמו ארה"ב, שוויץ ואפילו מאוסטרליה הרחוקה. במהלך הצילומים ניסו גורמים שונים להפריע לעבודתו של טוניק, וחדרו למקום באמצעות מצנחי רחיפה, רכבי "בקאיי" ואפילו מטוס קל שחג מעל המשתתפים המתערטלים.

בסופו של דבר הצליח טוניק במשימתו, וכאלף המצטלמים שזכו להשתתף בחוויה פינו את אתר הצילומים. "בחרתי במקום הזה כדי להעלות את המודעות הבינלאומית למצבו", אמר טוניק לאחר הצילום. "ישראלים הם אמיצים ונפלאים. אירוע כזה לא היה יכול לקרות בשום מקום אחר במזרח התיכון".

צפים - ומצטלמים. ים המלח, הבוקר (צילום: AP)
צפים - ומצטלמים. ים המלח, הבוקר | צילום: AP

גם המשתתפים בצילום ההמוני נשמעו מרוצים למדי. "אני עובדת כמודליסטית עירום כבר 3 שנים ולכן עירום לא זר לי", אמרה לחדשות 2 אחת המצולמות. "זו היתה חוייה מעניינת. אני חושבת שהאווירה היתה מאד מקצועית, אנשים היו נבוכים בהתחלה אבל בסוף כולם בילו שעה וחצי ביחד. כל מי שבא, ידע שזה מה שמצופה ממנו. היו הפרעות בשטח, עם המטוסים שחגו מעלינו וטסו באיזשהו שלב מאד נמוך, והיו מצנחים שהחליטו שזה היה אתר הרחיפה שלהם. זה היה לא נעים בכלל. אנשים באו כדי לעשות את זה, והמטוס לא באמת הפריע להם. הייתי בים המלח בזריחה עם עוד אלף איש עירומים. זה הכי מרגש".

מצנח רחיפה מעל הצילום ההמוני (צילום: AP)
מצנח רחיפה מעל הצילום ההמוני | צילום: AP