התבטאות שנוייה במחלוקת על רקע מבצע "צוק איתן": בזמן שאלפי חיילים נלחמים במבצע הצבאי ברצועת עזה, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס מברך אותם, אך גם מערער על נחיצותם. במהלך תפילה להצלחת המבצע שהתקיימה אמש (ד') בכותל, פרצה מהומה בקהל לאחר שהרב שלום כהן הכריז בפני המתפללים הרבים כי מדינת ישראל לא זקוקה לצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אתם חושבים שעם ישראל צריך צבא? עם ישראל לא צריך צבא", אמר נשיא המועצה הטרי יחסית. מתפללים שהופתעו מהדברים ביקשו מהרב כהן לברך את חיילי צה"ל. הרב פנה לאחד מהם ואמר:  "אדוני, כשאתה הולך לצבא אתה חושב שאתה נלחם? לא אתה נלחם, אני (ה') נלחם בשבילך".

הרב שלום כהן שב והדגיש את תרומתו של אלוהים להצלחה במערכה נגד חמאס בעזה. "הקדוש ברוך הוא, צעקנו אליו, צעקנו: 'ריבונו של עולם, תושיע אותנו בלי שיהיה צער לעם ישראל'".

למרות זאת, בתום דבריו, נעתר הרב כהן לבקשת המתפללים ובירך את חיילי צה"ל ואיחל להם שיחזרו לביתם בשלום. "כל חיילי ישראל שיצאו למלחמה, בעזרת השם ישמור אותם, שיחזרו לבתיהם בריאים ושלמים ושכולם ישבחו ויפארו את הקדוש ברוך הוא", בירך.

בתגובה לדבריו של הרב שלום כהן אמר מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב כי "אם המדינה לא זקוקה לצבא, אין ספק שהישיבות ותלמודי התורה לא זקוקים להקצבות מהאוצר. מעכשיו אפשר למסור את ההקצבות לחסדי שמיים. אנחנו נסייע לחרדים בתפילות כנות לצמיחת כסף על עצים".

מש"ס נמסר בתגובה: "נשיא המועצה הרב שלום כהן הגיע לעצרת למען חיילי צה"ל ובירך בדמעות ובבכי את החיילים, וביקש מכלל הציבור לקבל קבלה למען שובם בשלום. חבל שיש מי שכדי לעורר ריב ומדון מוציאים את הדברים מהקשרם".