זוג מחזיק ידיים (רויטרס) (צילום: רויטרס)
סקר חדשות 2 באינטרנט | צילום: רויטרס

ביומה ה-50 של ספירת העומר, הוא חג השבועות, בדקנו מה מצב הזוגיות של עם ישראל. סקר שנערך עבור חדשות 2 באינטרנט על ידי מכון המחקר פאנלס מעלה תמונה ורודה יותר מהצפוי.

על השאלה "באיזו מידה אתה מרוצה מחיי הזוגיות שלך?", ענו 38% כי הם "מרוצים מאוד". 43% ענו כי הם רק "מרוצים", 15% הודו שהם "לא כל כך מרוצים", ו-4% הצהירו - "בכלל לא מרוצים". בפילוח התוצאות לפי מגזרים עולה כי דתיים מדווחים יותר מהאחרים כי הם מרוצים מאוד מחיי הזוגיות שלהם (63% לעומת 38% בכלל המשיבים).

לפי אמרה ידועה, בית שלא נשברה בו צלחת הוא בית עם בעיות. לפי הסקר, רק 4% מהנשאלים הודו כי הם רבים או מתווכחים עם בן/בת הזוג שלהם בכל יום. 16% ענו "מספר פעמים בשבוע".

13% לא רבים כלל עם בן/בת הזוג

27% אמרו כי הם רבים "פעם בשבוע", 40% הצהירו שהם רבים "פעם בחודש ופחות מזה" ו-13%, תוצאה די מפתיעה, ענו שהם בכלל לא רבים עם בן או בת הזוג.

ואם כבר רבים, אז באילו נושאים? 26% מהעונים על הסקר הגדירו את המריבות שלהם על רקע "סוגיות הקשורות ליחסים ההדדיים", 25% מתווכחים על "סוגיות כספיות כלכליות".

23% רבים על נושאי אחזקת הבית, 14% מתווכחים על חינוך הילדים ו-12% בוחרים לריב דווקא על סוגיות של השקפה או אידיאולוגיה.

מפילוח התוצאות לפי גילאים, עולה כי צעירים בני 18-20 מדווחים יותר מהאחרים על חילוקי דעות בסוגיות הנוגעות ליחסים ההדדיים (58%, לעומת 26% בכלל המשיבים) וכן בנושאים אידיאולוגיים (24% לעומת 12% בממוצע הכללי). חילוקי הדעות בתחום היחסים ההדדיים מאפיינים גם את גילאי 21-30 (38% מהם ציינו זאת). אחר כך כנראה לומדים לחיות ביחד, או שנפרדים...

הסקר נערך בהשתתפות 500 משיבים, אשר מצויים במערכת יחסים זוגית, ומהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה המירבית היא 4.4%.

להצטרפות לפאנל המשיבים

מה אנחנו באמת יודעים על חג השבועות?

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר