"אנשים שרוצים להתעשר מרפואה עובדים באופן פרטי. ב-15 השנים לפני זה קיבלתי המון הצעות וסירבתי", כך אומר ד"ר ג'קי סרוב, מי שהיה מנהל מחלקת מיון פנימי בבית החולים איכילוב, שנשפט ל-15 חודשי מאסר בפועל בגין קבלת שוחד מהעבריין אסי אבוטבול.

בראיון מיוחד ל"אולפן שישי", אומר סרוב כי יותר מהישיבה בכלא, הוא חושש מהעובדה שלא יוכל לחזור לטפל בחולים. זאת, בשל הקלון שהוטל עליו בעונשו "אני רוצה לעבוד, אני רוצה לעשות החייאות, אני רוצה לטפל באנשים", אומר סרוב בראיון.

עונש כבד הוטל על מי שכונה "רופא הסלבריטאים" בראשית השבוע. בתום הקראת גזר דין ארוך ומתעתע, גזרה עליו שופטת השלום דורית רייך שפירא 30 חודשי מאסר, מתוכם 15 חודשים בפועל - עם קלון.

"חששתי על ילדיי ומשפחתי"

אלפי אנשים בישראל שעבורם ד"ר ג'קי סרוב הוא הרופא שלהם לחיים, הוכו בראשית השבוע בתהדמה. יומיים אחר כך, ביקשנו לשוחח במרפאה שלו בתל אביב עם כמה מהפציינטים. לא אלה המוכרים, שבגינם זכה לכינוי רופא הסלבריטאים. ביקשנו שיבואו ארבעה-חמישה, והגיעו מאה.

סרוב משחזר את הפגישה הראשונה עם העבריין אסי אבוטבול. "מבחינתי הוא היה סוג של מטרה נייחת, לא רציתי אותו שם", הוא אומר. "באותו הרגע שהוא הופנה אליי מהאח התורן - רק רציתי שייגמר". סרוב מספר גם על החשש לפנות למשטרה. "חששתי לשלום ילדיי ומשפחתי", הוא אומר.

ב-28 השנים שלו כרופא, הפך סרוב לרופא האהוב על האנשים המפורסמים. הם נהנו, הוא נהנה, עד שהכול השתבש, ועד שסרוב למד על גופו שהפרסום יכול להיות גם חרב פיפיות.