חדרה מוצפת. ינואר 2013 (צילום: חדשות 2)
רכבים נתקעו עקב הצפות בחדרה | צילום: חדשות 2

הסערה הפוקדת את ישראל ממשיכה לגרום לנזקים כבדים: אספקת החשמל באזורים נרחבים בחדרה וביישובים בסביבה נותקה הלילה לאחר שתחנת המשנה של חברת החשמל במקום הוצפה לחלוטין. בחברת החשמל פועלים לספק פתרונות חלופיים אך בשלב זה לא ניתן צפי לתיקון התקלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחברת החשמל נמסר כי סמוך לשעה חצות הוצפה תחנת הכוח "נייר חדרה" עקב עלייה חדה במפלס של נהר חדרה. בעקבות ההצפה נאלצו אנשי החברה לנתק את אספקת הזרם במתקן. צוות של חברת החשמל נכנס לתחנה באמצעות סירת גומי על מנת לבצע את הניתוק. תחנת הכוח מספקת חשמל לאזור התעשייה בעיר, לחנויות, לבתי מגורים וכן ליישובים באזור, בהם יישובי ואדי ערה. על פי הערכות שונות נותקו אלפים רבים של לקוחות מזרם החשמל.

בחברת החשמל הבהירו כי לא ניתן לחדש את זרם החשמל בתחנה עד לירידת מפלס המים במקום. במהלך הלילה ביצעו בחברה פעולות להעברת אספקת חשמל באמצעות קווים ותחנות משנה אחרות ועקב פעולות אלה שבה אספקת החשמל למספר אזורים שבהם היא נותקה. עם זאת מבהירים בחברת החשמל כי בשלב זה אין צפי לתיקון התקלה ואלפי בני אדם צפויים להתעורר לבוקר ללא חשמל. עוד מזהירים בחברה כי העלייה הצפויה בצריכת החשמל בשעות הבוקר "תיצור בעיה בהמשך החזרת אספקת החשמל".