הסוף לחקירה במקווה. ארכיון (צילום: חדשות 2)
כניסה למקווה, ארכיון | צילום: חדשות 2

יומיים לאחר האסון שאירע בבני ברק בצהריי יום הכיפורים, אביה של בת ה-4 שטבעה במקווה, מספר לאתר האינטרנט "בחדרי חרדים" על בתו הקטנה: "היא הייתה ילדה מיוחדת, יפה ומתוקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרב שמואל ספיבק, סיפר בדמעות על הרגע שבו נודע לו שבתו שרה טבעה למוות. "התפללתי בבית הכנסת כששמעתי לחשושים. שאלתי מה קרה וענו לי שעדיף שאלך הביתה. כשהגעתי הבית היה ריק. השכנים, אמרו לי 'לא שמעת? לשרהל'ה קרה משהו במקווה'. הלכתי לשם מיד, וראיתי אותה באמבולנס בזמן שניסו להחיות אותה".

אביה של שרה, אדם דתי, סיפר כי למרות הקושי "כל הסימנים הכואבים מראים שזה היה צריך לקרות - היא הייתה לבושה לבן, כבר בשבוע שלפני המקרה היא שאלה אותי מה קורה בשמיים. כל הסימנים הטראגיים מראים שזה מההשגחה העליונה. זה מאוד כואב, ואני עדיין שבור, אבל כשם שמברכים על הטובה - כך מברכים על הרעה".

"שרהל'ה הייתה ילדה מתוקה וחמודה מאוד, אהבתי אותה אהבת נפש", המשיך האב וסיפר. "היא הייתה ילדה מאוד מיוחדת, מאוד יפה, מידות מאוד יפות וטובות, לא סתם היא נקראה על שם שרה אימנו - קדושים הולכים ביום כיפור".

הרב ספיבק התייחס גם לאפשרות כי האירוע הטרגי אירע בשל מחדל, שכן המקווה היה אמור להיות נעול במהלך יום כיפור. "שמעתי שפרצו את דלת המקווה", אמר האב האבל. "אני לא מחפש אשמים, אני רק לא רוצה שזה יקרה בעתיד. אני מקווה שיפיקו את הלקחים ויעשו את כל ההשתדלות להתקין אמצעי בטיחות במקווה".