תופעה מכוערת נוספת של הדרת נשים בישראל: בלב העיר בית שמש, סמוך לבית כנסת, מוצב שלט גדול הקורא לנשים לחצות את הכביש לצד השני מפאת "המיקום הרגיש" בו הן נמצאות. השלט קיים זמן רב, ובעירייה מסרבים לפנותו - בטענה כי הסרתו "רק תגביר את הצבתם של שלטים דומים ברחבי העיר".

השלט מוצב ברחוב חזון איש, סמוך לבית כנסת. הכיתוב בו מורה לנשים לחצות לצד השני של הכביש, ואם אין להן ברירה אלא להישאר בצד הזה שלו - עליהן שלא להתעכב בשהייתן, ולמהר בחצייתו. מנכ"ל עמותת "חידוש" אורי רגב, שהעביר את תמונת השלט לידי חדשות 2, פנה לעירייה וביקש לפנות את השלט ולקנוס את בית הכנסת.

מככב בכלי התקשורת בעולם

ואולם, תשובת העירייה הייתה מקוממת לא פחות. לטענתה היא לא מעודדת את מה שהיא כינתה "יוזמה פרטית", אבל אם היא דורשת להסיר שלט אחד - הרי שמיד מוקמים שלטים רבים נוספים, גדולים יותר, ומופצים ברחבי העיר. לכן הניסיון מלמד, לטענת העירייה, שאין טעם כלל להיכנס בכלל לוויכוח בעניין הזה ויש להשאיר את השלט. בינתיים, השלט המדובר "מככב" בכתבות שעורכים כלי תקשורת בינלאומיים על מצב הדרת הנשים בארץ.

בתגובה לאירועים האחרונים נגד נשים, משיקה מחר מפלגת "קדימה" קמפיין חדש נגד הדרת הנשים, הנקרא "נשים מקדימה", אשר יופץ על גבי אוטובוסים רבים. בנוסף, מתכננת המפלגה להקים מיזם בנושא בפייסבוק. במקביל, נערכה היום צעדה מחאה נגד הדרת נשים בהשתתפות חברי כנסת מכל המפלגות, אשר יצא מבית המשפט בירושלים לכיוון הכנסת, תחת הכותרת "באנו חושך לגרש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק