אמנם המקרה שאירע אתמול בתחנת הדלק "אורלי" שבגבעת שמואל גרם לנזק רב, אך ייתכן שהיה כול להיגרם גם נזק לנפש אילולא תושייתו של נהג המשאית שמעון ועקנין, שזיהה במהרה את ההתלקחות: "ברגע שראיתי שהרכב התהפך ושנשפך דלק, צעקתי כולם לברוח מהר. אני בעצמי עזבתי את המשאית תוך 30 שניות. מזל ששמתי לב לזה מהר, אחרת הייתי הולך יחד עם המשאית שלי", אמר ועקנין.

משאיתו של ועקנין אכן התלקחה לחלוטין, ומטריד מאוד חשוב מה היה קורה לו לא היה שם לב לאירוע בזמן.

בשעות הלילה פרצה דליקה בתחנת הדלק "אורלי" בגבעת שמואל, על כביש גהה סמוך למפעל קוקה קולה. זאת, לאחר שנהג רכב פרטי סטה ממסלולו והתנגש בעמדת תדלוק בתחנה. שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם נפצעו בינוני וקל ופונו לבית חולים. האזור נחסם לתנועה ופקקים נוצרו במקום.

עדי ראייה שהגיעו למקום סיפרו על פיצוצים שנשמעו מתחנת הדלק, שנזק כבד נגרם לה. אחד הילדים שהיה עד לאירוע סיפר כי ועקנין נמלט מהאוטו תוך כדי שהוא מזהיר את כולם מהשריפה.

למקום הגיעו צוותים של מד"א ירקון שטיפלו שפינו את שני הפצועים לבית החולים תל השומר. השניים ישבו במכונית שהתהפכה ופגעה במכלית דלק, ונפצעו מכוויות ומשאיפת עשן. צוותים של מכבי אש שהגיעו למקום השתלטו על השריפה.

"בהתחלה חשבנו שמשאית עולה באש, אבל אחרי שכיבו את האש ראינו שמכונית התהפכה, והיא ככל הנראה התנגשה במיכלית דלק שעמדה שם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אהרן קליין, מתנדב זק"א שהגיע למקום.

נסיבות האירוע עדיין נחקרות. חרף העובדה שנהג הרכב הפרטי סטה ממסלולו והתנגש בעמדת התדלוק, נראה כי לא ניתן יהיה להסיר את האחריות גם מתחנת הדלק, מאחר וברור כי לא הייתה מאובטחת בעמודים או זקיפי בטון שימנעו תאונה שכזאת.

בהמשך בחדשות 2 באינטרנט: הראיון המוקלט עם נהג המשאית שהתלקחה, שמעון ועקנין.