עשור אחרי - המהפך הושלם: באיירן מינכן מגרמניה אמנם הפסידה אמש במשחק מותח בתוצאה 3-2 למנצ'סטר יונייטד מאנגליה, אך היא העפילה על חשבונה לחצי גמר ליגת האלופות בזכות שערי חוץ. המשחק התקיים בדיוק 11 שנים לאחר אותו גמר בלתי נשכח בעונת 1998/9, אז היו אלה האנגלים שהבקיעו שני שערים אחרי הדקה ה-90, השלימו מהפך וזכו בגביע.

האנגלים הגיעו למשחק הגומלין לאחר שהפסידו במשחק הראשון בשבוע שעבר בתוצאה 2-1 והיו חייבים לנצח כדי להעפיל לשלב הבא. מנצ'סטר יונייטד עלתה למשחק עם ויין רוני בהרכב הפותח, וזאת למרות שהכוכב האנגלי סובל מפציעה. ההחלטה התבררה כנכונה ותוך שלוש דקות בישל רוני את הראשון של דארן גיבסון שקבע 1-0 לאנגלים.

תוך פחות מדקה היה זה נאני הפורטוגלי שכבש את השני והאוהדים האנגלים באולד טראפורד כבר הריחו חצי גמר. בדקה ה-41 הסיפור היה נראה גמור עם השער השני של נאני ו-3-0 לאנגלים. באנגליה כבר התחילו להזמין מקומות לחגיגה הגדולה הבאה.

זה לא נגמר עד שהגברת השמנה שרה

בבאיירן מינכן לא התייאשו ושתי דקות למחצית כבש איביצ'ה אוליץ' שער לגרמנים וצימק את התוצאה ל-3-1. עכשיו היו רחוקים בבאיירן מינכן רק שער אחד מהעפלה לחצי הגמר בזכות שערי חוץ. חמש דקות לאחר תחילת המחצית השנייה חטפו האנגלים מכה קשה כאשר "הילד", המגן רפאל דה סילבה, קיבל כרטיס אדום והורחק מהמגרש.

בדקה ה-74, 20 דקות לפני הדקה המקבילה בה השלימו האנגלים את המהפך בשנת 1999, עשה זאת אריאן רובן וצימק את התוצאה ל-3-2. במצב הזה, הייתה זו באיירן מינכן שעולה לחצי הגמר בזכות שערי החוץ.

עד לדקה ה-90 ניסו חניכיו של פרגוסון לכבוש שער נוסף שהיה דרוש להם כדי להפוך את התוצאה, אך כשלו במשימה. הגרמנים בחצי הגמר. האנגלים ייראו את הגמר בפריס מהבית או לפחות ייסעו לצפות בו ב"יורוסטאר".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק