תזכורת: אליפות העולם ב-2011 (צילום: רויטרס)
לי קורזיץ | צילום: רויטרס

היום הרביעי של אולימפיאדת לונדון 2012 כבר מאחורינו, כשהמשלחת הישראלית יכולה לסכם יום עם החמצה אחת מרה, אך תקווה אופטימית להמשך.

התוצאה המבטיחה ביותר אתמול ללא ספק היא של שייטת הניל פרייד, אלופת העולם לי קורזיץ, שממוקמת לאחר יום השיוטים הראשון בווימות' במקום השני, עם נקודה שלילית אחת יותר מהמובילה מספרד. את השיוט הראשון שלה סיימה קורזיץ במקום הראשון ואת השני במקום השני, מה שהקנה לה, כאמור, את המקום השני בדירוג הכללי.

עוד בדגם הניל פרייד, הפעם לגברים, רשם מדליסט הארד מבייג'ין יום ראשון ופושר של שיוטים. אחרי שני שיוטים מדורג צוברי במקום העשירי לאחר שסיים את שני השיוטים הראשונים במקומות 12 ו-8. יש לציין כי באזור השיוט שוררות רוחות עזות, אשר מפריעות לצוברי שמצטיין בעיקר בהיעדר רוחות.

שחר צוברי (צילום: רויטרס)
שחר צוברי | צילום: רויטרס

בדגם הלייזר רדיאל רשמה הנציגה נופר אדלמן אכזבה ביום השיוטים השני, לאחר שגם בשיוט השלישי והרביעי היא דורגה במקומות 33 ו-34. אדלמן מדורגת כעת במקום ה-33 הכללי וממשיכה בכך את הקו הרע שהחלה בו אתמול. היא אמנם לא הייתה מועמדת למדליה, אך הציפייה הייתה שתצליח להתמקם בעשירייה הראשונה ובכך לשפר את תוצאתה מלונדון, שעומדת על מקום 13.

נופר אדלמן (צילום: רויטרס)
נופר אדלמן | צילום: רויטרס

מי שפתחה ראשונה את ההופעות הישראליות ביום הרביעי הייתה הג'ודוקא אליס שלזינגר, שהייתה קרובה קרובה, אבל לא הצליחה לזכות במדליה. שלזינגר פתחה את הופעותיה אתמול בשעות הבוקר בתחרות למשקל עד 63 ק"ג, וגברה על יריבה מאוסטריה. בשלב רבע הגמר הפסידה באיפון ליריבה מסלובניה. הקרב מול המתחרה מצרפת נפתח ביתרון קל של שלזינגר, אך בהמשך הייתה זו הצרפתיה ששלטה בקרב.

במהלך הקרב זכתה שלזינגר בעונש. לאחר חמש הדקות של הקרב, שהסתיימו בתיקו ללא ניקוד, נכנסו שלזינגר והצרפתיה לזמן הזהב של שלוש דקות. במהלך ההארכה של הקרב זכתה שלזינגר בעונש שני, שפירושו ניקוד יוקו ליריבה. מאחר שכל ניקוד בשלב רבע הגמר מזכה את הג'ודוקא בניצחון, ניצחה הצרפתיה ושלזינגר סיימה את דרכה. מעניין לציין כי שתי הג'ודוקא שניצחו את שלזינגר זכו לבסוף במדליות - הסלובנית בזהב והצרפתיה בארד.

אליס שלזינגר (צילום: AP)
אליס שלזינגר | צילום: AP

היום ייערך יום השיוטים השני בדגל הניל פרייד והשלישי בדגם הלייזר רדיאל, בין השעות 14:00-16:00, כשקורזיץ תנסה לשמור על ההובלה, צוברי ינסה לשפר את מיקומו ואדלמן תפעל להצלת הכבוד. באולם הג'ודו לא יהיו משתתפים ישראלים, שכן הג'ודוקא הבא והאחרון שיתחרה יהיה אריק זאבי, שיתמודד מחרתיים במשקל של עד 100 ק"ג.

עוד היום יכנסו לבריכה שני השחיינים הישראלים, גל נבו ויעקב טומרקין, שינסו להעפיל לחצי הגמר. ראשון יפתח את המשחה טומרקין, שבסביבות השעה 12:20 יתחרה במוקדמות 200 מטרים גב. כשעה לאחר מכן ייכנס לבריכה גם נבו, שישחה את המקצה החזק שלו, 200 מטרים מעורב.

יש כבוד: טומרקין במקום ה-7 בגמר (צילום: חדשות 2)
יעקב טומרקין | צילום: חדשות 2
זכה במדליית ארד. גל נבו (צילום: רויטרס)
גל נבו | צילום: רויטרס

במהלך היום גם צפוי להתקיים משחקם של צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך מול רוג'ר פדרר וואוורינקה. המשחק היה אמור להתקיים אתמול אך נדחה להיום.

אנדי רם ויוני ארליך (צילום: AP)
אנדי רם ויוני ארליך | צילום: AP

בשעה 18:30 ייכנס לאולם ההתעלמות המתעמל הישראלי אלכס שטילוב, שיתמודד יחד עם עוד 23 מתעמלים אחרים בגמר הקרב רב. שטילוב אינו צפוי לזכות במדליה בענף זה. בשבוע הבא ייערך גמר ההתעמלות במקצוע הקרקע, המקצוע החזק של שטילוב, ושם יהיו נשואות עיני כל הישראלים אליו.

אלכס שטילוב (צילום: איתי פיליבה)
אלכס שטילוב | צילום: איתי פיליבה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק