בעיקר אדישים לביקור. בית קפה בבירה (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
כמעט ולא מורגש. שוק מחנה יהודה, היום | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

האפיפיור בירושלים - התושבים אדישים: בזמן שפרנציסקוס מבקר באתרים נבחרים ואף גורם לפקקים בנקודות מסוימות בבירה, במקומות אחרים בעיר דווקא מגיבים היום (ב') בחוסר עניין לביקור האישיות הנוצרית הבכירה. גם בשוק מחנה יהודה, שבו נהנים לעיתים מביקוריהם של אישים בולטים, מרגישים הפעם בעיקר אדישות כלפי הביקור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד הרוכלים, ציון, מסביר כי "הביקור הזה שונה מהביקורים הקודמים, הוא הרבה יותר קצר ולא מרגישים אותו בכלל בשוק. סך הכול זה לא רע שהוא מגיע, קצת לצמצם את השנאה בין הדתות, אבל לא מרגישים תנועה ערה בשוק בעקבות זאת."

במהלך הבוקר מבקרים רבים הגיעו לאזור אך ללא קשר לביקור האפיפיור, כשהם מנסים לחמוק מהפקקים שמשפיעים בעיקר על אזורים אחרים בירושלים. משה, בנו של ציון סיכם: "רק הפקקים הם הבעיה המרכזית, אבל מעבר לזה זה טוב שהוא מגיע. לא מרגישים את זה פה".

בית קפה בת"א, ארכיון (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
בעיקר אדישים לביקור. בית קפה בבירה | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2לא תמצאו בירושלים אלפים או מאות שמחכים לאפיפיור בצדי הדרך שבה עוברת שיירתו. במקרה הטוב, עשרות בודדות שמנסים להתקרב כלל הניתן אל הכס הקדוש. בבתי הקפה נרשמת נוכחות דלה מהרגיל, בעיקר מהחשש לפקקים ולעומסים בדרך. עופר שיושב כמעט לבדו בבית הקפה אומר: "ניסיתי לוודא שהאפיפיור לא עובר באזור הזה, כנראה שרוב הירושלמים לא רוצים לקחת סיכון. זאת לא פעם ראשונה שיש ביקור מהסוג הזה, ואנחנו כבר מתורגלים".

גם אלו המחכים לרכבת הקלה מעדיפים להתנייד היום בכלי התחבורה המחבר בין מרכז העיר לאזור הר הרצל: "זאת הדרך הטובה ביותר שחשבתי עליה", מספרת עליזה בת ה-60. "עם כל מה שהולך בעיר לא חשבתי שאפילו מונית תוכל לנסוע כמו שצריך".

בנוגע לביקור של מנהיג הכנסייה הקתולית היא מודה: "אולי הירושלמים גם פחות מתרגשים מזה, אצל אובמה היו הרבה יותר סקרנים בדרך".