הגזם בירושלים, השבוע (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
הגזם בירושלים, השבוע | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

שבוע אחרי הסופה הגדולה שחוותה ירושלים והתמונות היפות של הבירה בלבן, מתברר שלא הכל צחור. הסערה שהחלה כבר בשלישי שעבר הייתה מלווה ברוחות עזות שעקרו בחלקים של העיר עצים ושיחים, בעיה שהתגברה ביתר שאת כאשר השלג שירד בכמויות גדולות, העמיס על עצים רבים שקרסו תחת המשקל הרב. אבל גם היום, שבוע אחרי, בכל רחבי העיר ניתן לראות עדיין ערימות רבות של גזם שהוסר על ידי אנשי העירייה אך הונח לו אחר כבוד על המדרכות ולא פונה עד כה - ומהווה מטרד מסוכן עבור התושבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

יוחנן, תושב ארנונה, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "זה לא מובן למה הדבר לא טופל עד עכשיו, בהרבה מהשכונות שעברתי בהן בימים האחרונים עדיין רואים את הגזם והשיחים שלא פונו על ידי העירייה, הם אמנם גזמו את העצים שהיוו סכנה ואפילו סידרו ערימות אך לא פינו אותן מהמדרכות וזה הופך למטרד, כזה שאף מסכן בני אדם. יוחנן הוסיף בתסכול: "רק בשכונה שלי אתמול במהלך נסיעה שלי ברחוב בו אני גר ראיתי אישה עם עגלת תינוק שיורדת לכביש כדי לעבור ערימת גזם שמונחת על המדרכה, בזמן שנהגתי בעצמי במקום, זה היה יכול להיגמר באסון".

עץ חוסם את המדרכה בבירה (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
עץ חוסם את המדרכה בבירה | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

משה, ירושלמי גם הוא, מספר לחדשות 2 באינטרנט על אימו לקוית הראייה שמעדה בגלל המפגע. "אמא שלי, שמתגוררת ברחוב מטודלה בעיר, סיפרה לי עד כמה קשה לה לחזור הביתה מרחוב עזה בימים האחרונים בגלל העצים שחוסמים את המדרכות, היא אפילו מעדה על אחת הערימות".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "צוותי העירייה ממשיכים לעבוד לילות כימים על מנת לפנות את המפגעים הרבים שהצטברו מתחילת הסופה, כאשר עד היום התקבלו למעלה מ-1,700 פניות. הפניות מטופלות ומקבלות עדיפות ראשונית במקרים בהם הסכנה ממשית לנפש ורכוש וכן במקרים בהם עצים חוסמים מעברים לבתים ומבנה ציבור. יצוין כי בשל ריבוי הפניות, משך הטיפול ארוך בהשוואה לימים רגילים והצוותים עושים ככל שניתן כדי לספק מענה מהיר לפניות".