הילד המורעב משוחרר מבית החולים | öéìåí: חדשות 2

פחות משבוע לאחר שהועבר הילד שאמו חשודה בהרעבתו, מבית החולים "הדסה עין כרם" לבית החולים "שיבא" בתל השומר, היום הוא שוחרר לבית דודו בבית שמש.

בתחילת השבוע הוא אושפז ב"שיבא" בהוראת בית המשפט ובעקבות המשך השיפור במצבו הבריאותי. לפי הדיווח שפורסם לראשונה באתר "חרדים", התקיימה היום התייעצות רפואית ב"שיבא", ובסופה נקבע כי הילד יכול להשתחרר לביתו.

במשפחתה של האם החשודה בהרעבה, מביעים סיפוק רב מחזרת הילד למשפחתו. אך יחד עם זאת הם הדגישו בפני חדשות 2 באינטרנט, כי האם לא תיפגש עם ילדה, בהתאם להוראות בית המשפט.

הפסיכיאטר שינה את חוות הדעת

הפסיכיאטר ד"ר מאיר יעקב וייל שבדק את האם החשודה בהרעבה שינה השבוע את חוות דעתו לרעתה של האם וקבע כי לא בטוח שהיא יכולה לגדל את ילדיה. למרות זאת, פרקליטה של האם הירושלמית לא התרגש מכך יותר מדי. "ד"ר וייל הדגיש במכתבו שאינו רומז בשום אופן שמרשתי מהווה סכנה כלשהי לילדיה, כך שאין במכתב האמור כדי לפגום בחוות הדעת החד משמעי בעניינה של מרשתי", אמר עו"ד דוד הלוי לחדשות 2 באינטרנט.

"מתקבל הרושם שיש ניסיונות חוזרים ונשנים של גורמי המשטרה והתביעה לפגוע בחוות הדעת שלא ענתה על ציפיותיהם", הוסיף עו"ד הלוי. "יצויין כי בית המשפט כבר הביע את דעתו שקשה לקבל את התפנית שעשתה הפרקליטות כלפי חוות הדעת, תוך גלישה להערות על מקצועיותו של הפסיכיאטר וייל".

המכתב המלא: "לא היו בידיי הכלים להגיע למסקנה זו"

מכתבו של ד"ר וייל הגיע לידי חדשות 2 באינטרנט ופורסם גם באתר "קצר". "לאחר שבחנתי, בדיעבד, את מכתבי, לא מצאתי בו כל פגם, למעט המשפט, בפרק המסקנות: 'להערכתי המקצועית תוכל הנבדקת להמשיך בביצוע תפקידי הורות כלפי ילדיה כולל ח' ללא כל סכנה'".

במכתב הוא קובע, "לא היו בידי הכלים המספיקים להגיע למסקנה זו. אני מבקש להבהיר לך שאינני רומז בזה שהגברת מ' מהווה סכנה כלשהי לילדיה; מסקנתי היא שעל מנת להעריך את ההיבט הזה של המקרה, צריך הרבה יותר חומר והרבה יותר זמן מאלו שהיו בידי בשבוע שעבר. מלבד המשפט הנ"ל איני מוצא פגם בממצאי האחרים הכלולים בחומר שנמסר לבית המשפט הנכבד".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

האם המרעיבה מדברת: עשו עליו את כל הניסויים בעולם

המשטרה והפרקליטות: האם תואשם גם בפגיעה וחבלה

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?