פיקוד העורף מנסה בכל כוחו להכין את התושבים לתסריט שבו יצטרכו להיכנס לחדרים המוגנים, אך האם משתדלים שם יותר מדי? אזרחים רבים התלוננו בימים האחרונים על כך שהאזעקה שמושמעת במהלך תשדיר פיקוד העורף נשמעת להם אמיתית וגורמת לבהלה רבה בכל פעם שהתשדיר משודר.

התלונות הרבות הגיעו גם לעמוד הפייסבוק של פיקוד העורף, שם הוצף קיר העמוד במהלך סוף השבוע האחרון בהודעות שמגנות את התשדיר. "מי הגאון שהמציא את הפרסומת הגרועה שלכם?!", כתב אחד הגולשים. "מדובר פשוט באטימות מוחלטת", הוסיף גולש אחר.

גם למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט הגיעו תלונות רבות על התשדיר וקריאות להורדתו. בין המתלוננים היה גם מי שנזכר בימי מלחמת לבנון השנייה, אז התקבלו תלונות דומות על כתבות שכללו שימוש באזעקות - שהורדו לבסוף בעריכה.

מהודעת פיקוד העורף שפורסמה אף היא בדף הפייסבוק עלה כי אלפי שיחות התקבלו גם במוקד המידע, וכולן עם אותה תלונה בדיוק - להפסיק את שידור האזעקה במהלך התשדיר. עם זאת, בהודעה שפורסמה אמש עדיין לא התחייבו בפיקוד העורף להסיר את התשדיר - דבר שהוסיף לעורר גלי ביקורת.

בהודעה נוספת שפורסמה במהלך הלילה, הבטיחו בפיקוד העורף להעביר את כל ההודעות לבחינת הגורמים האמונים על כך, אך כאמור - טרם הודיעו לגבי החלטתם להוריד את התשדיר מהמסכים. גולשים רבים קראו בתגובה להודעה זו להתלונן באופן מידי לרשות השנייה, כדי שאולי היא תחליט על הורדת התשדיר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק