אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
הוכשה ברגלה ליד הבית, אילוסטרציה | צילום: Shutterstock

למרכז הרפואי בנהריה הובאה במהלך הלילה אישה בת 29 ממושב בגליל המערבי, לאחר שהוכשה ברגלה על ידי נחש צפע. לאחר קבלת נסיוב הצעירה אושפזה במחלקה לטיפול נמרץ, ומצבה מוגדר בינוני עד קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חגי עינב, דובר המרכז הרפואי בנהריה, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי הצעירה "הגיעה לבית החולים בלילה, אחרי שהוכשה סמוך לביתה במושב ליד מעלות. היא פונתה אלינו על ידי צוות של מד"א כשהיא סובלת מבחילות ונפיחות בכף רגל שמאל". עינב הוסיף כי הנחש לא הובא לבית החולים.

"הצעירה טופלה בתחילה בחדר הלם והועברה לטיפול נמרץ, שם קיבלה את הנסיוב נגד הארס", עדכן עינב. "מצבה כעת מוגדר בינוני עד קשה, אך יציב. בהמשך היום יוחלט לגבי אופן הטיפול בה בימים הקרובים".

מקרה רביעי תוך חודש

בחודש האחרון מספר בני אדם הותקפו על ידי נחשים באזורים שונים בארץ: לפני כשבוע הוכש ילד בן 3 וחצי בארגז החול בגן ילדים בפתח תקווה וחייו ניצלו לאחר שסבתו שמה לב לסימני הנשיכה. צעירה בת 17 הותקפה על ידי נחש צפע בטיול הרי מנשה לפני כשבוע, לאחר שהנחש נכנס לתוך שק השינה שלה.

לפני כחודש הוכש גבר כבן 30 ביישוב נופית באיבר מינו על ידי נחש, בעת שישב על האסלה בבית הוריו. הוא פונה לבית החולים רמב"ם , שם נקבע כי מצבו קל. למזלו, הנחש שהכיש אותו לא היה ארסי.

לפני כחודש וחצי הוכש גבר בן 50 למוות על ידי נחש בחוף חוקוק בכנרת. פראמדיקים של מגן דוד אדום ממרחב ירדן ביצעו בגבר, שהיה שרוע על הקרקע כשהוא מחוסר הכרה, פעולות החייאה ממושכות ונמרצות - אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו במקום.