אלון חסן, יושב ראש ועד עובדי נמל אשדוד, השעה עצמו היום (א') מתפקיד יושב ראש ועד עובדי נמל אשדוד בעקבות תחקיר "אולפן שישי" אודות עסקיו מחוץ לנמל. אבינועם שושני, סגנו, יחליף אותו בתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני דורש בירור מלא של הטענות אשר עלו בכתבה של ערוץ 2 נגדי", מסר אלון חסן בהודעה רשמית מטעמו. "בשלב זה החלטתי להשעות את עצמי מתפקידי בוועד עובדי נמל אשדוד, וזאת עד לגמר הבירור".

יו"ר ההסתדרות עופר עיני אמר כי הוא מכבד את החלטתו של חסן. "ההסתדרות תמשיך לעמוד לצד העובדים לקראת המו"מ הצפוי על עתיד הנמלים", אמר עיני. הוא הוסיף כי בכוונתו להביא לשינוי בחוקי ההסתדרות שלפיו לא יתאפשר לחבר ועד להחזיק בעסקים פרטיים המצויים בקשר עסקי עם מקום עבודתו.

כץ: "אופטימיות מאירן? יותר קל לטפל כבר באלון חסן"

מוקדם יותר היום, הגיב שר התחבורה ישראל כץ לתחקיר אולפן שישי על עסקיו של אלון חסן. גם כשנשאל לפני סיום האם ישנה אופטימיות מכיוון אירן, חזר כץ לעסוק ביושב ראש הוועד האשדודי ואמר - "יותר קל לטפל כבר באלון חסן".

השר כץ הבטיח כי "בנמלים תצא לדרך בקרוב מאוד רפורמה שתבטל את המונופולים, תאפשר תחרות, תוזיל את יוקר המחייה ובעיקר גם תשנה מציאות. כמו שאנחנו רואים, תחת חסות המונופול נעשים שם דברים שלא ייעשו".

כץ המשיך לתקוף את התנהלותו של חסן והדגיש כי "מונופולים ממשלתיים מחזיקים את הציבור הישראלי בגרונו, את המשק הישראלי בגרונו. הם עולים לנו הרבה מאוד כסף, חמישה מיליארד שקלים בשנה לפי האומדנים, והם גם מאפשרים תופעות מהסוג הזה. שינינו את זה ברכבת, פתחנו את התעופה ועכשיו נעשה את זה גם בים. נפתח את הים לתחרות ונסלק תופעות מהסוג שראינו כאן".

"בחיים לא נתקלתי במוצרים שלו מחוץ לנמל"

למרות העובדה שלעובד נמל אסור לעשות עסקים פרטיים עם הנמל, חסן מצא דרך להרוויח אישית מהפעילות הענפה באשדוד. המנוף הראשון באימפריה הכלכלית שלו הוא חברת "בן עידן הובלות" שבבעלותו. בחברה אמנם יש מספר קטן של משאיות ורק שלושה נהגים, אבל ההספק שלה לא היה מבייש חברות ענק.

גם חומרי הניקוי "ריצפי" ו"מירסל" אולי לא מוכרים לכם, אבל בנמל אשדוד הם מאוד פופולאריים. את החומרים האלה מייצרת חברה בשם "שחף-הופס", חברה נוספת בבעלותו של חסן. "אני במוצרים שלו לא נתקלתי בחיים מחוץ לנמל", סיפר ח', העובד בנמל אשדוד. "אבל בנמל אתה רואה את המוצרים האלה בכל פינה, שירותים, מקלחות, מטבחים. הנמל עובד בעבודה מאוד מלוכלכת עם גריז ושמנים שצריכים המון חומרי ניקוי בשבילם. הנמל הוא הלקוח הכי טוב של חסן".