עובד חברת חשמל (צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל)
תיקון כבל שנקרע ליד אבו גוש | צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל

לאחר שחברת החשמל הודיעה הבוקר (ג') על החזרת הזרם למרבית הבתים שנותקו בסערה, התפנו בחברה לסכם את נזקי הימים הגשומים והמושלגים. על פי נתוני החברה, כ-6,000 עצים קרסו על קווי מתח וכתוצאה מכך לפחות 600 חוטים נקרעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחברה טוענים כי ישנם לקוחות נקודתיים ללא חשמל - כמה מאות לכל היותר, על פי ההערכה האחרונה - ועובדי החברה סורקים את השכונות שנפגעו ומוודאים שהחשמל שב לבתים. "בשגרת חיים יומיומית בחורף יש כאלף עד אלפיים הפסקות חשמל נקודתיות לזמנים קצרים", ציינו בחברה.

במהלך הלילה האחרון חוברו כ-3,000 בתי אב שהיו מנותקים מהחשמל, בהם גם יישובי בנימין שבשומרון לחשמל. חברת חשמל בסיוע של הצבא והמועצה חיברו את אחרוני הישובים המנותקים בגוש שילה, אך מספר בתים בודדים נותרו מנותקים מחשמל.

חברת החשמל אמנם תיקנה את הקלות, אך הסערה גרמה לקבירתם של חוטים קרועים מתחת לשלג. בחברה מדגישים כי עלולים להיגרם נזקים מהחוטים - "המסת השלגים תחשוף את החוטים הקרועים, והם מהווים סכנת חיים", הסבירו בחברת החשמל, "אם נתקלתם בחוט חשמל קרוע - אל תתקרבו!".

"אי אפשר להכין מוקד שיעמוד בעומס" (צילום: דוברות אגף התנועה)
עצים רבים קרסו על חוטי החשמל | צילום: דוברות אגף התנועה

2,000 חרמוניות לעובדי חברת החשמל

מנתוני חברת החשמל עולה כי 2,000 עובדים נפרסו במהלך הסערה בשטח, עם ציוד רב: 90 במות הרמה ו-72 גנרטורים. החברה סיפקה לעובדיה בגדים חמים לצורך הטיפול בסערות: 2,000 זוגות גרביים, 1,200 זוגות נעלי עבודה, 2,000 חרמוניות ו-700 חליפות סערה. 

"לא לקחו בחשבון עלויות תחזוקה" (צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל)
2,000 עובדים פרוסים בשטח | צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל

שיא הביקוש לחשמל בכל הזמנים שנשבר לפני כיומיים ועמד על צריכה של 11,640 מגה וואט.