אלפי משתתפים ויתרו על השהות בביתם הממוזג ויצאו אל החום הכבד להפגין על מחירי הדיור המאמירים. לאורך כל הערב ליווינו כאן בחדשות 2 באינטרנט את המחאה והעברנו את העצרת בשידור חי.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו הרבה אנשים פה, ויותר ממה שיש כאן יש בבתים ויותר ממה שיש בבתים שמודעים למצב יש כאלה שלא", אמרה ליף. "יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות, אנחנו צריכים להישאר ביחד".

לדבריה של ליף, "יותר מהכל – העצרת הזאת היא סמן. אי אפשר להתעלם מאיתנו. אני רוצה להגיד שיש פה ועדי שכונות, נשים חד הוריות, גמלאים ומעוטי יכולת וכאלה שיש להם יותר - ועדיין לא מצליחים לסגור את החודש. הקול של כולנו שווה והקול של כולנו יישמע. אל תאבדו תקווה ואל תחשבו שהבמה מונה דוברים בודדים כרגע היא לא תמנה אתכם בפעם הבאה".

קודם לכן אמר איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית: "אלפי סטודנטים וצעירים ועוד המון אזרחים שאכפת להם אומרים היום בקול ברור לראש הממשלה: דורשים דיור בר השגה בחקיקה. ביום שני הסטודנטים יצבאו על הכנסת כדי לבחון מקרוב את הצבעת הח"כים - בעד או נגד הצעירים בישראל".

עמותת "עיר לכולנו" המשתתפת במאבק מסרה כי "לכל אלה שקוראים לממשלת ישראל לייצר מציאות של דיור שפוי אפשרי בישראל, יצטרפו הערב שורה ארוכה של מאבקים, תנועות וארגונים: הרופאים המתמחים, עובדי הקבלן, העובדות הסוציאליות ורבים וטובים אחרים".

העמותה הוסיפה כי "אנו קוראים לחברינו וחברותנו, תומכינו ותומכותינו, להתייצב ולהשמיע את קולם".

לאחר ההפגנה: 43 עצורים, 2 פצועות

עם תום ההפגנה, שהוגדרה על ידי המארגנים כמוצלחת ביותר, ירדו כמה מאות צעירים וחסמו את צומת הרחובות קפלן-אבן גבירול. הצעירים, שזעקו "העם רוצה צדק חברתי" לא התכוונו להתעמת עם השוטרים, אך חסימת הכביש הביאה לעימות פיזי בין הצדדים.

במהלך העימותים נעצרו 43 מפגינים, וכולם יובאו היום לבית משפט השלום בת"א. המשטרה עדיין לא החליטה אם לבקש את הארכת מעצרם. בנוסף, נפצעו שתי צעירות מפגיעת פרשי המשטרה, והן פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב בת"א.

תזכורת: צעדת לפידים לעבר מתחם מגדלי היוקרה

ביום חמישי האחרון ערכו מאות מיושבי המאהל שהוקם בשדרות רוטשילד שבתל אביב צעדת לפידים לעבר מתחם פרויקט מגדלי היוקרה של "גינדי". חלק מהם נבלמו על ידי שוטרים במהלך המסלול, אך כעבור זמן קצר הותר להם להמשיך בדרכם.

יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, השתתף במצעד הלפידים והצהיר כי הוא "נחוש להוביל את המאבק להישגים משמעותיים, וקורא לכולם לחבק את ערי הסטודנטים שקמו". שמולי קרא לכל תומכי המחאה "להגיע לאירוע המרכזי במוצאי שבת בשדרות רוטשילד".

במקביל, סערה גם באר שבע: מפגינים חסמו שם את התנועה בשדרות רגר באמצעות צמיגים בוערים, עד לבוא כוח משטרה למקום שפתח את הכביש לתנועה ופינה את משתתפי המחאה מהמקום.

מוקדים חדשים שנוספו על מפת מחאת יוקר הדיור הן הערים הרצליה, רעננה ונתיבות. בירושלים יצאו בשבוע שעבר מפגינים ששהו במאהל שהוקם בכיכר צה"ל וחסמו כביש במקום. הם מתכוונים לערוך מחר צעדת מחאה המונית מהמאהל ועד למשכן הכנסת.

"לא נפסיק את המחאה עד שנתניהו יבין שכיכר צה"ל היא כיכר תחריר שלנו", אמר רועי, אחד המפגינים, לחדשות 2 באינטרנט. "אנחנו נלחמים על דיור בר השגה, שביבי יפסיק עם הספינים וייתן לנו פתרונות", אמר מפגין אחר בשם יאיר, וחברתו הוסיפה: "המאבק הזה הוא מאבק של כולנו".

נתניהו: "מחבק את המוחים"

לשכתו של נתניהו הוציאה ביום חמישי אחר הצהריים הודעה לתקשורת, בה נאמר כי ראש הממשלה מחבק את המוחים ופועל לטפל בבעיה מאז היבחרו. "אין מישהו שפועל יותר ממני בעניין, החל מהרפורמות וביטול ההגבלה על הבנייה במרכז הארץ, דרך חוק הוד"לים וחוק ממ"י, כולל תמריצים למגורים בפריפריה והסבת דירות משרדים למגורים", אמר נתניהו.

עוד הוסיף ראש הממשלה כי ינקוט צעדים להגדלת ההיצע על מנת לאפשר נגישות לדיור בר השגה, להשכרה ולקנייה למשפחות נזקקות, יוצאי צבא, סטודנטים וזוגות צעירים. "הדיונים מתקדמים וההחלטות תתקבלנה בזמן הקרוב", דברי נתניהו, "בעבר הצלתי את הכלכלה בישראל ועכשיו אפעל לטיפול בבעיות הדיור, מחירי החלב ויתר הבעיות במשק".