הנתיב המתחלף: בבוקר לדרום, אחה"צ לצפון (צילום: חדשות 2)
בקרוב נתיב אגרה באיילון? | צילום: חדשות 2

האם בקרוב נשלם על הנסיעה גם בנתיבי איילון? בחברת נתיבי איילון הזמינו חוות דעת בנוגע לאפשרות להפוך את אחד הנתיבים באזור גוש דן - לנתיב אגרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוות הדעת שהתבקשה על ידי משרד התחבורה, מהווה צעד מעשי ראשון במסגרת התכנית להוספת נתיבים מהירים באזור. הנהלת נתיבי איילון ביקשה את חוות דעתו של מהנדס התנועה האמריקני יואל ליש בנוגע להוספת הנתיב בקטע שבין צומת חולון, החל מהכניסה מכביש מספר 1 לכיוון צפון, עד למחלף גלילות מזרח וליציאה לכביש חוצה שומרון.

החלטה מסוג זה צפויה להביא להארכתו של הנתיב המהיר המתחיל בכביש מס' 1 לכיוון תל אביב, סמוך לנמל התעופה בן גוריון. כיום, הנתיב מסתיים סמוך למחלף לה-גווארדיה בנתיבי איילון.

תחבורה מהירה לעשירים בלבד

גורמי תחבורה בכירים מעריכים כי הפיכת נתיב באיילון לנתיב אגרה, ללא שום אפשרות להרחיב את הכביש הקיים, תגרום לצפיפות גדולה עוד יותר בשעות הלחץ בנתיבי איילון. אחד הגורמים אמר בשיחה עמו כי "מדובר במכה לעם ורווחה נוספת לעשירים".

ממשרד התחבורה נמסר כי חוות הדעת שהוזמנה לא נוגעת להקמת נתיב אגרה אלא בבחינת אפשרות להקמת נתיב מהיר בדומה לנתיב הקיים בכביש 1, שמטרתו להקל על עומסי התנועה בכניסה לתל אביב. לדברי אנשי המשרד, הנתיב לא יבוא על חשבון הנתיבים הקיימים, ויוקם חניון "חנה וסע" בדומה לחניון בכביש 1, וממנו והתחבורה הציבורית תיסע בחינם, כמו גם רכב עם ארבעה נוסעים ויותר. ‏‏