רישיונו נשלל כשרכב על אופניים | צילום: KAE CH, Shutterstock

מסתבר שרכיבה על אופניים שלא כחוק עלולה לגרום לאיבוד רישיון הנהיגה. תושב בני ברק בן ה-28 הואשם כי חצה צומת באור אדום כשרכב על אופניו. השופטת החליטה לשלול את רישיונו לחודשיים ולקנוס אותו בסכום של 1,800 שקלים. כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

מיכאל עדס רכב לפני כשנתיים על אופניו בבני ברק, כשהגיע לצומת חזון איש בעיר פגעה בו מכונית סוברו מאחור והוא נפצע באורח קל. כשנחקר במשטרה בעקבות התאונה הואשם בחציית הצומת באדום. לדבריו, השוטרים הציעו לו להודות במעשה בכדי "לגמור עם הסיפור הזה כמה שיותר מהר".

העבירה אמנם בוצעה במהלך רכיבה על אופניים, אך שופטת בית המשפט לתעבורה בתל אביב דלית ורד, נהגה במקרה כאילו מדובר בעבירה שבוצעה באמצעות רכב ממונע. השופטת התייחסה בין היתר לעברו של הנאשם ולעשר עבירות התנועה הקודמות שלו וגזרה עליו קנס של 1,800 שקלים וחודשיים שלילת רישיון.

דוד גולן עורך דינו של עדס טען כי "לפי חוקי מדינת ישראל אופניים לא נחשבים לרכב ולכן לא ניתן להרשיעו בעבירה מסוג זה". עדס בעצמו הופתע מאוד מהעונש ואמר: "העונש שקיבלתי הוא אבסורד, ביצעתי עבירה על אופניים ואוסרים עליי לנהוג ברכב, אבל על אופניים מותר לי להמשיך לרכוב וכך אעשה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק