בשיאו של מבצע "צוק איתן", בשל ריבוי האזעקות בכל רחבי הארץ, הוחלט במגן דוד אדום להחליף את צלילי הסירנות של האמבולנסים על מנת שלא לעורר בהלה. למרות שהמבצע כבר נגמר, צליל הסירנות החדשות ממשיך להישמע ברחובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת חודש יולי קיבלה הנהלת מד"א את ההחלטה לשנות את צליל הסירנה על מנת להקל על הלחץ הפאניקה בציבור. מתברר שהצליל החדש מזכיר את צליל הסירנות הנשמע בבירות ברחבי אירופה.

"קול הסירנה ששומעים עכשיו הוא הרבה יותר מרגיע, וכן, הוא מזכיר את הטיול בפריז אז אני בעד להשאיר אותו", אמר תושב תל אביב. "המבצע אמנם נגמר, אבל במד"א השאירו את הקול החדש ואני קורא להם להשאיר אותו כך לעד". אחר הוסיף: "אני כל כך אוהב את הסירנות החדשות של האמבולנסים - מרגיש כמו פריז, למרות שבעוד בירות אירופאיות זהו הצליל".

אז מה באמת יקרה עם צליל הסירנה? בדקנו עם מגן דוד אדום ובינתיים אין כוונה להחליף את הסירנה לצליל הישן והמוכר. "הסיבה העיקרית היא אותם נפגעי חרדה שהחרדה עדיין טבועה בהם היטב אז מתחשבים בהם", הסביר דובר מד"א זכי הלר.

במהלך המבצע קיבלו במד"א תלונות על אמבולנסים פרטיים שלא משתמשים בצליל החדש - והעניין יצר בלבול. יחד עם זאת, במד"א גם קיבלו תגובות חיוביות על הצליל החדש, שמזכיר את צלילי האמבולנסים בחו"ל כאמור. "ייתכן שבעתיד לאור התגובות נשקול להשאיר את זה ככה", סיכם הלר.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv