אלפים ליוו היום למנוחת עולמים את רב-פקד ג'קי לוגסי שנדרס בלילה שבין שישי לשבת למוות בשעה שסייע לבנו להחליף גלגל. לוגסי נדרס על ידי נהג משאית שעל פי החשד נהג בשכרות.

בבית המשפחה ביישוב אורנית האווירה הייתה קשה מאוד היום. עשרות חברים באו לחזק את יעל אלמנתו של לוגסי ואת ארבעת הילדים שהתקשו לדבר ולהסביר איך בשנייה אחת נהרסו חייהם.

"הדבר הראשון שעולה בראש זה איפה אבא",  אמר בבכי הבן גיל, שהיה הראשון להבין כי אביו נהרג בתאונה המזעזעת. "ראיתי אותו שוכב על הכביש והבנתי שאין מצב, שהוא בא לעזור לי ואני לא יכול לעזור לו". הבת הקטנה שיר גם היא מיררה בבכי ואמרה: "רציתי להגיד: 'אבא, הכול יהיה בסדר, אתה תחייה ותחזור אלינו'".

לוגסי היה קצין יחידת הכלבנים באגף המבצעים של המשטרה. להלוויתו הגיעו מאות שוטרים, ביניהם מפכ"ל המשטרה דודי כהן וגם השר לביטחון פנים אבי דיכטר. השוטרים דיברו על הפן האישי והמקצועי של לוגסי ככקצין, על פרויקטים מיוחדים שעשה ואיך "הרים" את כל יחידת הכלבנים. "איבדנו איש מקצוע שהצעיד את היחידה", אמר ניצב בנצי סאו, קצין אגף המבצעים במשטרה.

המפכ"ל: זה היה יכול להימנע

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב כהן ספד ללוגסי. "אב נחלץ באישון לילה לסייע לבנו הקורא לעזרה, ומוצא עצמו מוטל ללא רוח חיים לצד הכביש", אמר. "בן פונה לאביו ומבקש סיוע רואה את גופת האב על הכביש הרטוב. לא הייתה זאת יד המקרה או כוח עליון. נהג שלא אחראי לדרך נהיגתו הוא נהג שאינו אחראי למעשיו וככזה אינו יכול לנהוג. מעמד זה היה יכול להימנע. מעמד זה הוא הכישלון של כולנו".

לוגסי נהרג אתמול כאשר הגיע אחר חצות לגשר מורשה, על מנת לסייע לבנו, שמכוניתו נתקעה על הכביש. נהג משאית מיצובישי בן 45, תושב רמת השרון, שסטה מנתיב נסיעתו לשוליים הימניים פגע מאחור במכונית הטיוטה של לוגסי שעמדה בשולי הכביש. בבדיקת שערכה המשטרה התגלה כי בדמו של נהג המשאית נמצאה רמה של פי אחד וחצי אלכוהול.

מכונית הטיוטה נהדפה קדימה, וכתוצאה מכך נמחץ לוגסי למוות בין מכוניתו למכונית הפיז'ו של בנו. לצוות מד"א שהגיע למקום נותר רק לקבוע את מותו.