אצבעו של התינוק כמעט יצאה ממקומה (צילום: רויטרס)
אצבעו של התינוק כמעט יצאה ממקומה | צילום: רויטרס

אצבעו של הפעוט כמעט יצאה ממקומה: אגודל כף ידו של תינוק כבן שנה וחצי מבית"ר עילית כמעט שנקטעה - זאת לאחר שדלת נטרקה בעוצמה על כף ידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע, פינו את הפעוט במצב בינוני לבית החולים הדסה עין כרם - זאת כשהוא בהכרה מלאה. "החובשים הגיעו למקום והבחינו שאצבעו של התינוק כמעט ונתלשה במלואה מכף ידו. הם פינו אותו במהירות לבית החולים על מנת לבחון האם ניתן יהיה לאחות את הפציעה הקשה", סיפר דובר מד"א זכי הלר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"כשהגעתי לבית יחד עם כונני מד"א ראינו את הילד כשהוא עם קטיעה כמעט מלאה של אגודל כף היד. כונני מד"א חבשו לו את היד והעברתי אותו מיידית לאמבולנס בלווי אביו כדי לפנות אותו לבית החולים. אביו סיפר לנו שדלת כבדה נסגרה לו על היד. עדכנו את הרופאים בהדסה עין-כרם על המקרה על-מנת שיהיו ערוכים לקבל את הילד ולנסות להציל את האצבע. בדרך לבית החולים התינוק בכה מאוד וקשה היה להרגיע אותו", סיפר עימאד סלמאן, חובש בכיר במד"א שהיה בזירת האירוע.

 הבוקר: תינוק נחנק - ונפגע קשה מאוד

מוקדם יותר היום, פרמדיקים של מגן דוד אדום מתחנת באר שבע הוזעקו לדירה בעיר, בעקבות דיווח על תינוק בן חודשיים כשהוא שוכב ללא דופק וללא נשימה - כל זאת זמן קצר לאחר שהונק על ידי אמו. צוות האמבולנס החל בהענקת טיפול רפואי ראשוני לתינוק, ולאחר מכן פינה אותו לבית החולים סורוקה בעיר כשהוא במצב קשה מאוד.

הוריו של התינוק סיפרו כי השכיבו את בנם לישון לאחר הנקתו. זמן קצר לאחר מכן, כשהגיעו לבדוק את מצבו - מצאו אותו כשהוא במצב של כיחלון ואינו מגיב למתרחש סביבו. ההורים ההמומים חייגו למוקד מגן דוד אדום והזעיקו אמבולנס. הצוות שהגיע למקום החל במאמצי החייאה והעבירו את התינוק ליחידה לטיפול נמרץ.