4.19 ש"ח על כל ליטר. אילוסטרציה (צילום: AP)
השתכרו - ואושפזו. אילוסטרציה | צילום: AP

על פי ההלכה אולי מצווה להשתכר בפורים "עד לא ידע", אלא שעשרות בני נוער מהשרון הפכו את המנהג להרעלת אלכוהול מסוכנת: את מסיבת חג הפורים המוקדמת הזו, עשרות נערים לא ישכחו. הצעירים שבילו שלשום במסיבה במועדון בשרון השתכרו לחלוטין - ונזקקו לאשפוז, כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במועדון באחד היישובים בשרון התקיימה שלשום מסיבת פורים גדולה וחגיגית במיוחד. עשרות בני נוער בגילאי 15-18 הגיעו למקום מחופשים והחלו לשתות אלכוהול בכמות גדולה במיוחד. אלא שלקראת חצות הוזעקו לאזור המסיבה צוותים של מד"א, לאחר שיותר מעשרים מהם החלו להקיא ואחרים התקשו בנשימה.

"זה היה פשוט סיוט. היו נערים שיצאו מהמועדון, נשכבו על הרצפה והקיאו", סיפר אחד הנערים שבילו במועדון. "הבנו שחייבים לעשות משהו מהר, אז הזעקנו את מד"א", שיחזר את רגעי הבהלה מליל המסיבה. "חלק מהם אפילו התקשו לנשום והיו חסרי הכרה", הוסיף.

צוותי מד"א העניקו טיפול בשטח ליותר מ-20 בני נוער. על פי הערכות הפרמדיקים, חלק גדול מהם כבר הגיע לשטח המסיבה כשהוא שתוי לחלוטין או עם בקבוקי משקאות חריפים ביד. בסך הכל פונו משטח המסיבה לבתי החולים 26 בני נוער שלקחו את מנהג ה"עד-לא-ידע" קצת רחוק מדי.

חגיגת השתייה החלה לפני המסיבה

על פי עדויות שנמסרו לאחר המסיבה להורי הילדים שהשתכרו ופונו לבתי החולים, שהתה באזור המסיבה קבוצה של בני נוער שחילקה שתייה ללא הגבלה למבלים - עוד לפני שנכנסו לשטח המועדון. "זו פשוט שערורייה. ילדים ארגנו לעמצם מסיבת פורים ועלו לאוטובוס כשהם כבר שיכורים", אמרה אחת האימהות. "איפה היו ההורים? האחראים מטעם בית הספר? הנהג?", תהתה האם. "יש הרבה שאלות שצריך לברר", הוסיפה.

במשטרת מרחב השרון מתכוונים לזמן את הנערים על מנת לבדוק מי מהם רכש את כמויות האלכוהול הגדולות והיכן, ואיך ייתכן שאיש מצוות בית הספר בו לומדים בני הנוער לא ידע על קיומה של המסיבה.