לוחמי האש ממחוז ירושלים פעלו אתמול (א') החל משעות הצהריים בצוותים מתוגברים בעשרות מוקדים של הצתות, שריפות חורש וצמחייה באזור אבו-גוש. באחד ממוקדי ההצתות נפצעו שני כבאים שפעלו במקום באורח קל מקריסת אנטנות תקשורת. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נראה רגע הקריסה, שסיכן את חייהם של הכבאים, ורק במזל הסתיים בפציעתם הקלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תוך כדי המאבק בלהבות קרסו לידנו שתי אנטנות וחלקים מאחת האנטנות פגעו בי", סיפר הבוקר רס"ר שמוליק אמסלם לחדשות 2 Online. "פעלנו במהלך היום בעשרות מוקדי הצתה, אלו לא ההצתות היחידות באזור בתקופה האחרונה - מדובר בכל מאסיבי באזור כולו".

מדובר באנטנות תקשורת של גלי צה"ל, בעקבות קריסתן הורגשו שיבושים בקליטת התחנה הצבאית באזור. סמל אסף וענונו שנפגע גם הוא מהאנטנות ואושפז בבית החולים סיפר כי נכנס עם צוותו לתוך הלהבות בניסיון למנוע מהאש להתפשט. "פעלנו במטרה למנוע מהשריפה להגיע ליישובים הסמוכים", שחזר וענונו. "תוך כדי פעולה שמעתי רעש חזק של קריסה ושניה לאחר מכן כבל של אנטנה פגע בי בעוצמה אדירה בראש ובגב".

זירת ההצתה (צילום: אודי גל, דוברות כבאות ירושלים)
זירת ההצתה | צילום: אודי גל, דוברות כבאות ירושלים

לאחר שפונה לבית החולים, גילה אסף כי מקור השריפה שבה טיפל בהצתה. "עצוב לשמוע שתוך כדי שאנחנו מגינים בגופנו על בתי התושבים וכמעט ששילמנו בחיינו כדי להגן עליהם, ישנם אנשים שמציתים סביבנו שריפות כדי לפגוע בנו ובאזרחים התמימים שגרים באזור", סיפר הכבאי.

אתמול עצרה המשטרה חשוד בהצתות, היום הוא צפוי להיות מובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים. במקביל, ממשיכה המשטרה לחקור את המקרה בתקווה למנוע מקרים דומים בעתיד.