אנטישמיות בפוקס?
אנטישמיות בפוקס? | צילום: חדשות 2

גל מחאה בקהילה היהודית נגד רשת הטלוויזיה האמריקנית "FOX News". הרשת, שפרשניה מתייצבים על פי רוב לצד מדיניות הממשלה בירושלים, עומדת בפני מתקפה של רבנים נגד מה שהם מכנים התבטאויות גזעניות ואנטישמיות.

מאות רבנים אמריקניים שיגרו אתמול מכתב מחאה לרשת הטלוויזיה, שלדבריהם מוזילה את זכר השואהה על רקע יום השואה הבינלאומי. על המכתב, שתוכנו פורסם הבוקר בגלי צה"ל, חתמו 400 רבנים אמריקנים במחאה על מה שהם מגדירים כמאות התייחסויות לא ראויות לשואה ברשת הפופולרית.

הרבנים קוראים, בין היתר, לפיטוריו של אחד המגישים המרכזיים בערוץ פוקס ניוז - גלן בק, שמשמש פרשן בכיר בערוץ, לאחר שלוש תוכניות בנות שעה שהקדיש למיליארדר היהודי ניצול השואה, ג'ורג' סורוס. בק כינה את סורוס "אדון בובות" שמשתמש בכסף שלו כדי לקדם אג'נדה שמאלנית ולהפיל ממשלות. ואם זה לא היה מספיק בשביל להאשים אותו באנטישמיות, כינה בק את סורוס "ילד יהודי שעוזר לשלוח יהודים למוות" בתכנית הרדיו שלו.

במכתבם אומרים הרבנים שהשימוש במושג השואה על מנת לפגוע באמינותו של אדם, מוזילה את הזיכרון ואת משמעות השואה. בין החותמים על המכתב נמצא גם נשיא הקהילה הרפורמית בארצות הברית, הרב אריק יופה, שטוען כי השימוש בשואה נעשה למטרות פוליטיות לא ראויות.

בק מצדו הגיב להאשמות, ואמר שהן מגוחכות וקטנוניות. לדבריו, סרטו החדש שהתפרסם על הסכנות הטמונות באירן מוכיח ש"הוא והיהודים חברים טובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק