המפגש בין משפחת פוגל למוסטונגו, היום (צילום: יקי אדמקר, בחדרי חרדים)
המפגש בין משפחת פוגל למוסטונגו, היום | צילום: יקי אדמקר, בחדרי חרדים

מפגש סוחט דמעות נערך היום בבית משפחתה של מרים מוסטונגו ז"ל, שנרצחה בפיגוע הירי בטולוז. הוריו של אודי פוגל ז"ל, שנרצח עם בני משפחתו באיתמר, הגיעו לשבעה כדי לחזק את ידיהם של ההורים.

צילה וחיים פוגל היו בין האלפים שהגיעו במהלך השבוע האחרון לנחם את המשפחה האבלה. השניים הגיעו למקום, הציגו את עצמם וסיפרו כי איבדו את חמשת בני משפחתם בפיגוע באיתמר שאירע לפני כשנה ועל הנכדה תמר, שניצלה בנס מהפיגוע כי לא הייתה בבית בזמן שהגיעו המחבלים.

יעקב מונסונגו אביה של מרים, פנה לבני הזוג פוגל ושאל: "מאיפה אתם שואבים את הכוחות?". חיים פוגל ענה עם דמעות בעיניו: "אנחנו בתוך עם ישראל, מהם שאבנו את הכוחות. עם כל הקושי מוצאים את הכוח להמשיך הלאה. אין לנו הרבה עצות לתת. כל אחד צריך להמשיך בדרך שלו, בקצב שלו".

"הנחמה שיש לנו זאת האמונה"

יעקב מונסונגו הוסיף: "הנחמה היחידה שיש לנו זו האמונה, זו הדרך היחידה שלנו. אין עוד אומה בעולם כמו עם ישראל. הנחמה מתחברת עם הכאב. זה קשה אבל גם אנחנו מרגישים שצריך להמשיך הלאה".

יקי אדמקר, כתב "בחדרי חרדים" שעקב אחר השתלשלות הפרשייה מרגעי האימה בטולוז עד לתום השבעה בבית האבלים סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "בימים האחרונים הגיעו אלפי מנחמים לבית האבלים בשכונת בית וגן בירושלים. הפסיפס האנושי ומגוון האוכלוסיות שהגיעו בכדי להביע את שאט הנפש מהמעשה מחד ודברי ניחומים מאידך, היו משובבי לב".

"אין ספק שהרגעים בהם הגיעו הוריו של אודי פוגל לבית האבלים – היה המצמרר מכולם. המפגש בין שתי משפחות השכול שחוו על בשרן את האכזריות הבלתי נתפסת של מבקשי רעתנו שלווה בהמון רגעים של דמעות ודברי חיזוק הוכיח לי ברמה האישית כי העם היהודי חזק יותר מכל מיליוני צמאי הדם המקיפים אותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק