מהמרים על סוסים - בישראל (צילום: AP)
מהמרים על סוסים - בישראל | צילום: AP

יותר משנתיים אחרי שוועדת הכספים של הכנסת אישרה לטוטו להפעיל הימורים על מרוצי סוסים בישראל, ואחרי אינספור עיכובים טכניים וביורוקרטיים, השבוע זה הופך לממשי. הציבור הישראלי יקבל לראשונה אפשרות, כמו בחו"ל, להמר באופן חוקי על מרוצי סוסים. הלוקיישן להשקת המערכת נבחר בשלב זה לתחנת טוטו אחת - בבת-ים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכך מוציא הטוטו לדרך את המותג Racer, שצפוי להיות מותג הימורי הסוסים שירוץ במקביל לווינר. ההבדל העיקרי הוא בכך שהמפעיל של מותג מרוצי הסוסים יהיה מפעיל זר, חברת GBI Racing (מפעיל בינלאומי הפועל מבריטניה ואירלנד).

להבדיל מהווינר, יחסי ההימורים יקבעו על-ידי המפעיל הזר, ויהיו זהים לחלוטין ליחסים שייקבעו במקביל בעשרות מדינות ברחבי העולם. אירוע ההשקה החגיגי שבו נחשף המותג Racer נערך לפני ימים אחדים באזור התעשייה בנתניה, ואליו הוזמנו 100 התחנות, שעד סוף השנה יהיו אלה שבהן יושקו הימורים על מרוצי סוסים.

שמות הסוסים והרקורד שלהם יוצג על המסכים

GBI מחזיקה בזכויות הימורים על 58 מסלולי הימורים באנגליה ו-26 באירלנד, ובנוסף על עוד עשרות מסלולים בעולם. ההתחברות של הטוטו למערכת הבינלאומית של GBI תאפשר להגדיל את היצע המשחקים של הטוטו בכל יום נתון.

מיד אחרי ההשקה בבת-ים, יצורפו בחודשים הקרובים תחנות טוטו נוספות ברחבי הארץ שבהן ניתן יהיה להמר על מרוצי סוסים. גם אתר אינטרנט ואפשרות להמר דרך אפליקציה סלולרית יתווספו בתקופה הקרובה. בתחנות בהן תותקן המערכת, יותקנו מסכים בהם ניתן יהיה לראות את המירוצים בשידור חי. בנוסף, יוצגו על המסכים קטעי מידע מתורגמים לעברית בהם יופיעו שמות הסוסים, הרקורד שלהם וכדומה.