הבית שנפגע בקריית מלאכי (צילום: AP)
הבית בקרית מלאכי. הטרגדיה היכתה בשכנים | צילום: AP
מבצע "עמוד ענן" גבה היום את חייהם של שלושה אזרחים שנהרגו מפגיעת טיל גראד בבניין מגורים בקריית מלאכי. שלושת ההרוגים הם איציק אמסלם, בן 24, אהרון סמדג'ה בן 49 ומירה שארף, שהתגוררו כולם בשכנות זה לזה.

מירה שארף ובעלה שמואל שנפגע קשה מרסיס בראשו, התגוררו בקומה הרביעית שבה פגע הטיל. לבני הזוג שלושה ילדים: ילד בן ארבע שנפצע מרסיסים בידו, ושתי בנות שלא היו בדירה בזמן הפגיעה. השניים השתייכו לקהילת חב"ד ושימשו בין השאר כשליחי החסידות בניו דלהי שבהודו.

בארבע השנים האחרונות נהגו בני הזוג לחלק את פעילותם בין ניו דלהי לקריית מלאכי, שם מתגוררים כמה מבני משפחתם. "שמואל ידע שהמצב של מירה קשה מאוד, אבל לא אמרנו לו שהיא נהרגה", סיפר דודו של הבעל, הרב שלום בער-כהן המשמש כראש ישיבת חב"ד בקריית מלאכי. "היא הייתה אישה כל כך טובה ופעילה. הילדים שואלים מה שלום אמא אבל אנחנו לא מספרים להם שום דבר, כואב הלב פשוט למרות שאנחנו לא מבינים את דרכי השם".

בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים שבתל השומר מאושפזים שתי תינוקות שנפגעו במטח הטילים בקריית מלאכי, שתיהן במצב קל ואחת מהן תנותח הערב לצורך הוצאת רסיס מגופה. אחיהן מנותח כעת בחדר הניתוח ואבי המשפחה נותח אף הוא.

לפני 4 שנים בדיוק שכלה קהילת חב"ד באורח מצמרר את שלוחי החסידות במומבאיי, הרב גבריאל הולצברג ורעייתו רבקה, שנרצחו בפיגוע התופת בבית חב"ד לפני ארבע שנים.

"היה לו לב רחב"

איציק אמסלם (24) התגורר גם הוא בקומה הרביעית. אמו סיפרה היום כי עם הישמע האזעקה היא מיהרה למרחב המוגן שמחוץ לדירה בעוד שהוא התעקש להישאר ולצלם את יירוט הטיל מחלון הדירה שנפגעה.

"לאחרונה הוא התחזק. הוא התחיל ללמוד תורה ותכנן לבנות בית", סיפרה עליו אחת השכנות, נאווה חיון. "היה לו לב רחב, הוא היה בחור מצחיק והסתכל על הכל בצורה משעשעת. מבחינתי זה לאבד משפחה, אני לא מאמינה שאני מספרת עליו בלשון עבר" אמרה בדמעות.

שכנו, אהרון סמדג'ה, התגורר בקומה השלישית ונפגע כשהיה בדרכו אל אמסלם כדי להוביל אותו למרחב מוגן.